Myszy w domu? Przygotuj domowe sidła! Potrzebne produkty masz w domu

Chyba nikt z nas nie chciałby zobaczyć w domu myszy. Niestety, gryzonie dość często pojawiają się w naszych czterech kątach. Jak je przepędzić? Nie musisz wcale rozstawiać morderczych pułapek. Poznaj tanie, skuteczne i humanitarne sposoby na pozbycie się myszy z domu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Myszy pojawiają się w naszych domach z dwóch powodów. Pierwszym z nich jest znalezienie pożywienia, a drugim stworzenie siedliska. Małe szkodniki potrafią wyrządzić nie lada szkody. Z tego powodu dobrze jest się ich pozbyć jak najszybciej. Wykorzystaj sprawdzone triki, a wkrótce zapomnisz o problemie.

Zobacz wideo Jak pozbyć się mrówek? Do tajnej mikstury potrzebujesz pieprzu

Domowa pułapka na myszy. Humanitarna alternatywa pozbędzie się gryzoni z domu

Pułapki na myszy wcale nie muszą zabijać zwierząt. Doskonałym przykładem jest domowe sidła, które pozwolą ci przegonić gryzonie. Jedyne czego potrzebujesz to karton, plastikowa butelka, nożyczki, taśma klejąca i nieco jedzenia.

Na początek utnij górną część butelki, po czym ją obróć i włóż z powrotem, tak, aby szyjka była skierowana w dół. Z kartonu wytnij niewielki kwadrat, a następnie przymocuj go przy otworze karafki. Pamiętaj, że wejście do karafki powinno nieco wystawać poza tekturę. Pułapkę przymocuj za pomocą taśmy w miejscu, w którym najczęściej spotykasz myszy. Na sam koniec wsyp do środka butelki nieco płatków śniadaniowych lub innego przysmaku, który zwabi gryzonie. Szkodniki wchodząc do środka plastikowego pojemnika, przesuną go na tyle, aby karton całkowicie zakrył wyjście, tym samym utkną wewnątrz.

Jak pozbyć się myszy z domu? Te zapachy odstraszą gryzonie

Myszy boją się drapieżników, a niektóre zapachy mogą skutecznie imitować ich woń. Jeśli masz psa lub kota, zbierz jego sierść i włóż ją do woreczków. Następnie umieść zawiniątka w pobliżu gniazda szkodników, lub w miejscach, w których zwykle na nie natrafiasz. W ten sposób przegonisz szkodniki.  Gryzonie nie lubią również innych zapachów. Jest to m.in. aromat mięty, rumianku, wrotyczu, czy liści pomidorów. Dobrym sposobem na pozbycie się szkodników jest zasadzenie tych roślin w domu. Jeśli rozpoczniesz ich uprawę, myszy będą omijać twoje cztery kąty szerokim łukiem.

Więcej o: