Dodaj 3 łyżki do prania, a ręczniki będą jak nowe. Staną się puszyste jak chmurka

Pranie ręczników może się okazać trudniejsze, niż się wydaje. Jeśli robisz to w niewłaściwy sposób, szybko staną się chropowate i stracą swoją chłonność. Wystarczy jednak, że skorzystasz z kilku prostych trików, a znów będą czyste i niezwykle puszyste.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak prać ręczniki, żeby pozostały puchate i chłonne? Sekret tkwi w produktach, których używasz. Zaledwie 3 łyżki jednego środka sprawią, że znów będą jak nowe. Dowiedz się, w jaki sposób zadbać o ręczniki.

Zobacz wideo Czy ręczniki trzeba prać co kilka dni? [NaZdrowie]

Niezawodny sposób na puszyste ręczniki. Pozbędziesz się plam i przywrócisz ich miękkość

Jednym z najpopularniejszych produktów używanych przy domowych trikach jest soda oczyszczona. Środek sprawdza się świetnie podczas sprzątania, ale także poradzi sobie z praniem ręczników. Co więcej, nie trzeba wcale dużo proszku, aby przywrócić im dawny wygląd i miękkość. Rozpuść zaledwie 3 łyżki sody w połowie szklanki wody, a następnie wlej mieszankę do przegródki na płyn do płukania. Pamiętaj także, aby zawsze prać ręczniki w co najmniej 60 stopniach Celsjusza. W ten sposób pozbędziesz się bakterii zebranych na materiale.

Z tego triku korzystały nasze babcie. Dodaj do prania, a ręczniki znów staną się puszyste

W czasach PRL-u na sklepowych półkach można było znaleźć wyłącznie ocet. Kwas był więc używany w szeregu różnych domowych trików. Sprawdzi się także przy praniu ręczników. Produkt posiada właściwości zmiękczające tkaninę. Wlewając go zamiast płynu do płukania, sprawisz, że materiał odzyska dawną miękkość i ponownie stanie się przyjemny w dotyku.

Wystarczy wlać do pralki kilka łyżek octu, aby ręczniki znów zachwyciły puszystością. Jeśli nie lubisz intensywnego zapachu środka, możesz go zneutralizować w równie prosty sposób. Do płynu dodaj kilka kropel ulubionego olejku eterycznego, a brzydka woń od razu zniknie. 

Więcej o: