Wybierasz się do Energylandii? Od 2024 roku przygotuj się na niemałe zmiany!

Według zapowiedzi z oficjalnej strony Energylandii w 2024 na odwiedzających czekają spore zmiany. W planach na przyszłe lato jest otwarcie już siódmej strefy. Obszar dedykowany najmłodszym będzie nosił nazwę Sweet Valley. Jakich atrakcji możemy spodziewać się w "Słodkiej Dolinie"?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Energylandiia to park rozrywki zlokalizowany w Zatorze. Wesołe miasteczko już teraz może poszczycić się największą liczbą rollercoasterów w Europie, jednak właściciele nie mają zamiaru osiąść na laurach. Już w przyszłym roku planują otworzyć kolejną strefę z nowymi atrakcjami, w tym także rodzinną kolejką górską.

Zobacz wideo Przejazd największym drewnianym rollercoasterem na świecie. Jak wygląda?

Energylandia cieszy się ogromną popularnością. Jakie kolejki znajdziemy w parku rozrywki?

Do istniejących już atrakcji możemy zaliczyć naprawdę ekstremalne kolejki. Jednym z najpopularniejszych rollercosterów jest Hyperion, uznawany za najwyższy i najszybszy w Europie. Jego trasa rozciąga się na 1,5 kilometra, a odwiedzający siedzący w wagonikach w trakcie jazdy mogą odczuwać prędkość dochodzącą do nawet 142 km/h. Kolejną znanym punktem parku rozrywki jest kolejka Zadra, czyli najwyższa drewniana atrakcja tego typu na świecie. Najwyższy spadek zaczyna się na wysokości 64 metrów.

Oprócz rozrywki dla fanów mocnych wrażeń, w Energylandii znajdziemy także wiele kolejek dedykowanych osobom preferującym mniej ekstremalne zabawy oraz młodszym odwiedzającym. Nowa strefa, której budowa już trwa, ma być również przeznaczona dla nich. Sweet Valley ma skupiać się na zapewnieniu rozrywki rodzinom z dziećmi. Co znajdziemy w najnowszym projekcie parku rozrywki?

Nowe atrakcje w Energylandii. Park rozrywki stanie się największy na świecie

"Słodka dolina" ma dodać aż 10 nowych form rozrywki do parku, z czego dwie to kolejki górskie. Po otwarciu strefy całkowita liczba rollercoasterów w wesołym miasteczku wzrośnie do 20. Dzięki temu Energylandia stanie się światowym liderem w tej kwestii. Gwoździem programu Sweet Valley ma być Choco Chip Creek. Jej wagoniki mają przypominać lokomotywy parowe umieszczone na torach ciągnących się aż przez 1200 metrów. Najwyższy punk przejażdżki będzie sięgać 16,5 metrów wysokości, a maksymalna prędkość kolejki ma równać się 55 km/h.

Oprócz tego odwiedzający mogą oczekiwać szeregu nowych atrakcji. Opróc Choco Chip Creek w "Słodkiej Dolinie" pojawi się także inny rollercoster - Honey Harbour. Będzie on zdecydowanie krótszy i niższy (254 metrów długości i 11,7 metra wysokości), jednak różnica w maksymalnej prędkości kolejki będzie minimalna (46 km/h). Poza tym w Sweet Valley powstanie także kilka karuzel, a także przejażdżka widokowa. Otwarcie nowych atrakcji zaplanowane jest już na lato przyszłego roku, jednak podzielona będzie na dwa etapy. Według informacji udostępnionych przez portal interia.pl, W drugiej części gościom udostępniony zostanie budynek restauracyjno-widokowy mieszczący aż 1000 osób.

Więcej o: