Weź papierową torbę i zrób domowy lep na muchy. Owady będzie ciągnąć jak misia do miodu

Muchy potrafią być niezwykle irytujące zwłaszcza latem. Jak pozbyć się uciążliwych owadów z domu? Zamiast wydawać pieniądze na lepy i inne środki, przygotuj sprawdzoną pułapkę. Dzięki niej zapomnisz o insektach na długo.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Chyba nikt z nas nie lubi bzyczenia much nad uchem. Z tego powodu staramy się je jak najszybciej przepędzić. Znane dobrze lepy są naprawdę skuteczne. Nie musisz ich jednak kupować w sklepie. Zamiast tego wykorzystaj prosty trik i przygotuj domową pułapkę na owady.

Zobacz wideo Sposób na uciążliwe muchy? Potrzebne są woda i monety

Domowy lep na muchy. Przygotujesz go z papierowej torby

Gdy muchy nie dają ci spokoju, warto przygotować banalną pułapkę na owady. Zapomnij o sklepowych lepach. Ten trik sprawdzi się równie dobrze, jeśli nawet nie lepiej. Wystarczy, że wytniesz z papierowej torby kilka pasków o szerokości 6-7 cm. Następnie zagotuj w garnku nieco wody. Do płynu dodaj 100 ml płynnego miodu i 50 mg cukru. Pamiętaj, aby cały czas mieszać składniki.

Gdy otrzymasz jednolitą masę, zdejmij naczynie z palnika. Na sam koniec zanurz w miksturze przygotowane wcześniej paski. Poczekaj, aż papier dobrze nasiąknie środkiem, po czym wyciągnij go z garnka za pomocą szczypiec. Po chwili preparat stężeje i otrzymasz gotowe domowe lepy na muchy. Zawieś je w miejscu, w którym pojawia się najwięcej owadów, a szybko się ich pozbędziesz.

Triki na pozbycie się much. Na dobre zapomnisz o owadach

Nie każdy chce pozbyć się much za pomocą pułapek. Aby pozbyć się owadów, możesz również spróbować innych domowych trików. Insekty mają dobrze wyczulony zmysł węchu, warto więc użyć go przeciwko nieproszonym, skrzydlatym gościom. Aromaty mięty, lawendy czy np. bazylii to świetne naturalne "straszaki". Postaw rośliny na parapetach, a muchy będą omijać twój dom szerokim łukiem. W podobny sposób zadziałać mogą niektóre przyprawy. Woń pieprzu cayenne jest niezwykle irytująca dla owadów. Wsyp nieco produktu do butelki z wodą i mocno ją potrząśnij. W ten sposób proszek wymiesza się z płynem. Spryskaj uzyskanym środkiem ramy okienne, a w mig pozbędziesz się much.

Więcej o: