W internecie nic nie ginie. Usunąłeś wiadomość na Messengerze? Nadal można ją odczytać

Pewnie większość użytkowników Messengera zna opcję cofnięcia wysłanej wiadomości. W ten sposób tekst przestanie być wyświetlany w konwersacji. Istnieje jednak sposób, dzięki któremu bez większych problemów odczytasz usunięte komunikaty. Jak skorzystać z nietypowej funkcji?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Mogłoby się wydawać, że usunięte wiadomości nie powinny być możliwe do odczytania. Jak się jednak okazuje, nawet cofnięcie wysyłania komunikatu w Messengerze nie pozbędzie się go całkowicie. Dowiedz się, w jaki sposób można je odczytać.

Zobacz wideo Nie ufasz Facebookowi? Oto trzy najlepsze alternatywy dla WhatsAppa i Messengera [TOPtech]

Jak odczytać usunięte wiadomości z Messengera? Sięgnij do pamięci zapasowej urządzenia

Messenger od lat jest jednym z najpopularniejszych komunikatorów. Mimo to, wiele przydatnych funkcji aplikacji nadal nie jest znana przez spore grono użytkowników. Choć pewnie większość z nas wie, w jaki sposób usunąć wiadomość z chatu, tylko nieliczni zdają sobie sprawę z tego, że można ją odczytać ponownie. Jak to zrobić?

Messenger automatycznie zapisuje wszystkie czaty w pamięci zapasowej telefonu. W ten sposób ma do nich dostęp, nawet gdy nie mamy połączenia z internetem. Oznacza to także, że urządzenie "zapamiętuje" także wiadomości, które zostały usunięte przez użytkowników. Na komórkach z systemem Android możesz przejrzeć stare komunikaty dzięki specjalnemu widgetowi. Wystarczy, że znajdziesz w ustawieniach opcję "dziennik powiadomień". Po otwarciu tej strony zobaczysz listę aplikacji. Wybierz Messenger, a twoim oczom ukażą się wszystkie osoby, z którymi wymieniałeś wiadomości. W pliku znajdziesz wszystkie komunikaty, również te skasowane.

Pobierz chat z Messengera. Bez trudu odzyskasz dostęp do usuniętych wiadomości

Dla użytkowników telefonów o innych systemach najlepszą opcją będzie pobranie danych z aplikacji. Zrobisz to w zaledwie kilku krokach.

  • Otwórz aplikację Facebook, po czym kliknij ikonkę swojego profilu.
  • Naciśnij symbol trybika, aby przenieść się do menu ustawień.
  • Następnie odszukaj opcję "Pobieranie informacji".
  • Po wybraniu tej funkcji możesz poprosić o plik do pobrania.

Przed pobraniem danych zaznacz okres, z którego pochodzą interesujące cię informacje. Oprócz tego możesz także ustalić jakość pobieranych multimediów, czy też format dokumentu. Pamiętaj, że pobieranie informacji o twoim koncie powinno opierać się wyłącznie na stronie bądź aplikacji Facebooka. Korzystanie z witryn bądź programów, które mają zapewnić dostęp do usuniętych komunikatów, może zakończyć się utratą konta, a nawet pieniędzy.

Więcej o: