Widzisz odwróconą wycieraczkę przed drzwiami? To nie przypadek. Od razu chwyć za telefon

Zauważyłeś, że wycieraczka przed twoimi drzwiami nagle jest ułożona odwrotnie, niż była przedtem? Nie ignoruj tego sygnału. To może być sprawka złodziei. Dowiedz się, co oznacza ten symbol oraz jak na niego zareagować, żeby zwiększyć swoje bezpieczeństwo.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co oznacza obrócona wycieraczka przed drzwiami wejściowymi do domu lub mieszkania? To stary trik złodziejów. Niestety, wiele osób nie zwraca na niego uwagi. Zwykle poprawiają matę i zapominają o nietypowej sytuacji. To największy błąd, jaki możesz popełnić.

Zobacz wideo W Niemczech skradziono 20 ton Nutelli. Słodki łup jest wart ponad 300 tys. złotych

Nie ignoruj odwróconej wycieraczki. Złodzieje mogą obserwować twój dom

Wiele osób często ignoruje takie sygnały, jak odwrócona wycieraczka. Może się wydawać, że to niewinny psikus. Prawda może jednak okazać się zdecydowanie bardziej przerażająca. Odwracanie mat, przed drzwiami wejściowymi to sposób złodziei na sprawdzenie, kiedy nas nie ma i kiedy wracamy do domu. Po zastawieniu pułapki, przez jakiś czas obserwują dom. Jeśli zauważą, że wycieraczka niedługo później leży tak, jak powinna, dowiedzą się, że ktoś wchodził do domu. Z tego powodu nie warto próbować go obrabować w tych godzinach. 

W podobny sposób złodzieje korzystają z triku z karteczką włożoną pomiędzy futrynę, a drzwi. Po wejściu do domu papierek spadnie na zimę. Będzie to jasny sygnał dla rabusiów, że ktoś jest w środku. Jeśli nie chcesz pomóc bandytom, nie podnoś nic z wycieraczki. Włamywacze często zostawiają na niej drobne. Jeśli znikną z maty, będą wiedzieli, kiedy wracasz do domu,

Zauważyłeś odwróconą wycieraczkę? Nie zwlekaj z reakcją

Jeśli widzisz, że ktoś odwrócił wycieraczkę przed twoim domem, od razu skieruj się do sąsiadów. Zapytaj ich, czy nie widzieli nic podejrzanego, a także ostrzeż przed potencjalnym niebezpieczeństwem. Nie bój się także zadzwonić na policję i poinformować ich o nietypowej sytuacji. Sam też zachowuj większą ostrożność. Zawsze sprawdzaj, czy dobrze zamknąłeś. Jeśli możesz, zainwestuj również w alarm lub system monitoringu.

Więcej o: