Zanim podlejesz storczyki, dodaj kilka kropli do wody. Nowych pąków będzie jak grzybów po deszczu

Pielęgnacja storczyków nie jest szczególnie wymagająca. Jeśli jednak popełnisz w niej kilka błędów, widocznie obije się to na zdrowiu rośliny. Jak tego uniknąć? Poznaj najważniejsze zasady uprawy tych kwiatów i ciekawe triki, które z pewnością cię zaskoczą.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Chcesz zadbać o storczyki? Skorzystaj z domowych sposobów, a efekty cię zachwycą. Poznaj także najważniejsze zasady pielęgnacji kwiatów. Dzięki temu roślina pięknie zakwitnie i ozdobi twój dom.

Zobacz wideo Jak dbać o pelargonie? Przepisy na domowe nawozy

Jak podlewać storczyki? O tych zasadach musisz pamiętać

Storczyki, nazywane także Orchideami, wymagają dość częstego podlewania. Przy nawadnianiu rośliny należy jednak uważać, aby jej nie przelać. Nadmiar wody może przyczynić się do uszkodzenia systemu korzeniowego, a także pojawienia się szeregu różnych chorób grzybiczych. Najlepszym sposobem na dopasowanie proporcji, jest systematyczne nawilżanie rośliny. Rób to raz w tygodniu. Upewnij się, że za każdym razem pozostawiasz całkowicie mokrą ziemię. Po podlaniu storczyka, po czym usuń nadmiar płynu z podstawki doniczki. 

Zwróć także uwagę na kolor korzeni rośliny. Jeśli są lekko zielone, wstrzymaj się z podlewaniem na jakiś czas. Ten odcień oznacza, że roślina nie potrzebuje dodatkowego nawadniania. Regularnie sprawdzaj, czy ich barwa nie zmieniła się z powrotem na białą. Jeśli tak, bez strachu możesz chwytać za konewkę.

Dodaj do wody i podlej storczyki. Zakwitną bujniej niż kiedykolwiek

Przy podlewaniu kwiatów warto pamiętać o kilku domowych trikach. Wystarczy dodać kilka kropel tego produktu do wody, a sprawi, że orchidee w mig wypuszczą szereg nowych pąków. O jakim środku mowa? Jest nim... sok z cytryny. Owoc to naturalne źródło witaminy C, potasu oraz magnezu. Dzięki wysokiej zawartości tych składników idealnie sprawdzi się w roli taniej alternatywy dla markowych nawozów.  Pamiętaj jednak o zachowaniu umiaru. Zbyt częste podlewanie storczyków sokiem z cytryny może przynieść odwrotny efekty niż te oczekiwane. Cytrus podnosi kwasowość gleby, co nie służy zdrowemu rozwojowi rośliny. Aby tego uniknąć, korzystaj z tego triku co najwyżej raz na miesiąc. 

Więcej o: