Poukładaj kasztany przed drzwiami i oknami. Uchronią cię przed inwazją nieproszonych gości

Właśnie zaczyna się okres, w którym pająki będą chętnie szukały schronienia w naszych domach i garażach. Jeśli chcemy się uchronić przed ich inwazją, lepiej od razu zacznijmy działać, przygotowując domowe odstraszacza. Za niektóre nie zapłacisz nawet złotówki.

Pająki nie tylko bywają uciążliwe, lecz wiele osób również bardzo się ich boi. Właśnie dlatego lepiej zapobiegać, niż później walczyć z tym, by wykurzyć je z domu. Można to zrobić na kilka różnych sposobów, a niektóre nic nie kosztują. Wystarczy od razu sięgnąć po sprawdzone domowe sposoby, a w tym roku nie doświadczysz wizyty tych niewielkich, nieproszonych gości. 

Zobacz wideo Pająki, mrówki, mole... Sprawdź, jak domowymi sposobami pozbyć się insektów

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zbierz kasztany podczas spaceru. Rozwiążą jeden denerwujący problem

Jeśli będziesz wybierać się na spacer i zauważysz na swojej drodze kasztany, zabierz kilka do domu. Można z nimi przygotować nie tylko piękne kompozycje ozdobne do wnętrz, lecz także ochronić je przed pająkami. Gdy chcesz powstrzymać je przed wchodzeniem do twojego domu, porozkładaj kasztany przy drzwiach oraz oknach, a nawet nie pomyślą o tym, by wejść do środka. Wszystko dlatego, że kasztany wydzielają zapach, który dla pająków jest bardzo nieprzyjemny. Żeby spotęgować działanie, możesz otworzyć kasztany i dopiero ułożyć je przy progu. Dzięki temu nawet przez 3 do 4 tygodni będą skutecznie odstraszać pająki.

Domowy preparat na pająki. Rozpyl te zapachy przed domem

Nie tylko kasztany doskonale sobie poradzą z odstraszaniem pająków. Nie tolerują one wielu innych aromatów, które dla ludzi bywają naprawdę przyjemne. Możesz na ich bazie przygotować preparat na pająki, który wystarczy obficie rozpylić przy framugach drzwi oraz okien. Co dobrze się sprawdzi? Przede wszystkim zapach octu, mięty, cytryny, cynamonu oraz eukaliptusa. Możesz połączyć ze sobą kilka tych aromatów lub zdecydować się na jeden. Regularnie rozpylaj mieszankę przy drzwiach oraz oknach, a pająki nie będą problemem.

Więcej o: