Podczas spaceru zbierz kilka do kieszeni. Dzięki temu pająk już nie zajrzy do twojego domu

Jak pozbyć się pająków z domu? Gdy nadchodzi jesień, pajęczaki zaczynają stopniowo coraz częściej wchodzić do naszych domów. Robią to, gdyż szukają schronienia przed mroźną dla nich zimą. Przychodzimy z prostym sposobem, który sprawi, że uciekną, gdzie pieprz rośnie.

Wrześniowa pogoda, póki co do tej pory nam sprzyjała. Jednak z każdym krokiem coraz częściej będą nadchodziły zimne dni. Dlatego też coraz więcej robaków i pająków będzie się przedostawać przez każdą szczelinę do naszego domu. Jak do tego nie dopuścić? Wystarczy nazbierać kasztanów. 

Zobacz wideo Czy lęk przed pająkami jest uzasadniony? Wyjaśniamy [PRACOWNIA BRONKA]

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Po co pająki wchodzą do domu? Są to bardzo pożyteczne stworzenia

Pająki wchodzą do naszych domów w poszukiwaniu przede wszystkim pożywienia, które stanowią dla nich resztki jedzenia czy insekty. Można spotkać je tak naprawdę przez cały rok, jednak największą aktywność wykazują w okresie wczesno-jesiennym. Dlaczego? Oprócz tego, że szukają ciepłego kąta na okres zimowy, to jak się okazuje, to jest czas na łączenie się pająków w pary - choć tak naprawdę woreczki z jajami jesteśmy w stanie sami przynieść do domu na ubraniach, meblach oraz innych przedmiotach. Pająki domowe budują swoje sieci w kątach, ciemnych zakamarkach raczej z daleka od ludzi. W naszych stronach występujące gatunki nie stwarzają fizycznego zagrożenia dla człowieka. Jest kilka gatunków, które faktycznie mają na tyle silne szczęki, aby być w stanie przebić skórę. Mimo to najgorszym objawem, jaki może wystąpić, to miejscowe zaczerwienie lub obrzęk. Jedynym gatunkiem pająka, którego ukąszenie może wywołać zawroty głowy lub nudności jest kolczak zbrojny. Nie jest on agresywnym gatunkiem pająka, pod warunkiem że nie poczuje się zagrożony ze strony człowieka. Zatem jak odstraszyć pająki z naszych domów?

Jak pozbyć się pająków? Nie zapomnij ich zebrać podczas jesiennego spaceru

Jesienią zaczynają w parkach pojawiać się kasztany. Dzieci je uwielbiają wykorzystywać do zabawy oraz prac artystycznych. Dorośli zaś korzystają z nich ze względu na właściwości urodowe. Jak się okazuje, można je wykorzystać również w innych celach. Ich zapach zadziała jak profesjonalny odstraszacz na pająki. Dlatego też podczas spaceru warto zabrać co najmniej kilka ze sobą. W domu porozkładaj je na parapetach, dzięki czemu zniechęcisz pajęczaki do odwiedzin. Oprócz tego innymi zapachami odstraszającymi pająki będzie: lawenda, mięta pieprzowa, drzewo herbaciane, które można znaleźć na przykład w olejkach eterycznych. Wystarczy skropić miejsca takie jak szczeliny okien, żeby zniechęcić je do wchodzenia do domu.

Więcej o: