Tym sposobem doczyścisz z kamienia najbardziej brudną kabinę prysznicową. Te produkty masz w kuchni

Czyszczenie kabiny prysznicowej do najłatwiejszych nie należy. Zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z mocno wżartym kamieniem. Na szczęście istnieją domowe sposoby z użyciem popularnych, tanich produktów, dzięki którym pozbędziemy się uporczywych zabrudzeń.

Doczyszczenie kabiny prysznicowej w naszej łazience może być nie lada wyzwaniem. Zwłaszcza jeśli gromadzący się na szybie kamień i zacieki pozostaną przez dłuższy czas i zdążą się "weżreć". Na szczęście istnieje jednak skuteczny sposób, który nie wymaga stosowania szkodliwych środków chemicznych. Najprawdopodobniej potrzebny produkt masz już w swojej kuchni.

Zobacz wideo Jak pozbyć się kamienia z kabiny prysznicowej? Oto domowy sposób bez detergentów

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wyczyścić kabinę prysznicową? Wykorzystaj ten tani produkt z twojej kuchni

Zamiast używać obciążających i agresywnych środków chemicznych do czyszczenia łazienki, spróbujmy postawić na nieco tańsze, a zarazem domowe zastosowanie. Mocny kamień niekoniecznie można potraktować tylko i wyłącznie szkodliwą, nieekologiczną substancją. Możemy równie dobrze użyć produktu, który najprawdopodobniej jest już w naszej kuchni. Chodzi o tabletkę do zmywarki. Okazuje się, że w walce z zaciekami na szybie prysznicowej jest wyjątkowo skuteczna. Wystarczy, że jedną sztukę rozpuścimy w gorącej wodzie i utworzymy z niej czyszczącą papkę. Najlepiej robić to oczywiście w rękawicach ochronnych, żeby nie podrażnić delikatnej skóry rąk. Po tej czynności możemy nałożyć mieszankę na kabinę za pomocą gąbki lub ściereczki i dokładnie umyć szybę. Na koniec całość dokładnie spłukujemy letnią wodą. Po zaciekach i kamieniu nie powinno już być śladu. Istnieje jeszcze jeden sposób z wykorzystaniem tabletki do zmywarki, który dodatkowo pozwoli nam zaoszczędzić czas. Wystarczy, że weźmiemy do ręki gąbkę kuchenną i wytniemy w niej otwór, do którego włożymy kulkę z tabletki do zmywarki. Takim sprzętem domyjemy każdy, nawet najbardziej zabrudzony zakamarek. Dla osób, które nie posiadają zmywarki, również mamy dobry i sprawdzony sposób.

Nie masz tabletek do zmywarki? Skutecznie pozbądź się kamienia octem spirytusowym

Z tego produktu od lat z powodzeniem korzystają nasze mamy i babcie. Da się nim doczyścić praktycznie wszystko. Chodzi o ocet spirytusowy, który jest nieodłącznym elementem każdej polskiej kuchni. Ocet, poza wykorzystaniem go w gotowaniu, doskonale sprawdza się jako skuteczny środek czyszczący. Ponadto jest naturalny i nie obciąża środowiska oraz nie powoduje niebezpiecznych alergii. Aby oczyścić szybę prysznicową z kamienia, wystarczy, że wymieszasz ocet z wodą w proporcjach pół na pół, a następnie wetrzesz mieszankę w zabrudzone miejsca. Po upływie 20 minut dokładnie spłucz i ewentualnie popraw niedomyte elementy. W niektórych domach popularne jest także połączenie octu z sodą i zrobienie z nich czyszczącej pasty. Warto wypróbować ten sposób, jeśli stawiamy na naturalne środki.

Więcej o: