Wzruszający widok w środku lasu. Dzielny wilk uchwycony na filmie przez fotopułapkę

Fotopułapka uchwyciła watahę przebiegającą przez las w niecodziennym składzie. Zwierzęta towarzyszyły wilkowi, który wykazał się szczególną walecznością. Wideo wzruszyło tysiące internautów w mediach społecznościowych.

Wilki to zwierzęta, które żyją w lasach i raczej trzymają się z dala od ludzi. Choć wilków w Polsce jest coraz więcej, ich codzienność pozostaje zagadką. Dzięki fotopułapkom mamy możliwość podglądać te tajemnicze drapieżniki. Tym razem internauci mogli zaobserwować wyjątkowy przypadek.

Zobacz wideo Czy wilki są zagrożeniem dla ludzi?

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ukryta fotopułapka uchwyciła niecodzienny wilk 

Fotopułapki są nowoczesnymi aparatami cyfrowymi do przechwytywania ruchu, robienia zdjęć czy też filmowania w zakresie pola widzenia. Jedno z takich urządzeń uchwyciło przebiegającą przez las watahę, wśród której znajdował się wilk pozbawiony przedniej kończyny. Niestety nie ma informacji o tym, w jaki sposób zwierzę utraciło łapę. Mógł być to wynik walki, wejścia we wnyki lub jeszcze jakiegoś innego zdarzenia losowego. Nie zmienia to faktu, że wilk jest bardzo waleczny, co docenili internauci.

Pięknie to pokazuje jak, wilki są zżyte razem. Wataha go chroni i karmi
Obserwuję, tę grupę. Karmią go i czekają, żeby nadążył. Wspaniałe zwierzęta, niemniej trudno je nagrać
Nie został odrzucony, ważne, że żyje

- komentują internauci. 

 

Czy wilków należy się bać? Czy stanowią zagrożenie? 

Jak należy się zachować przy bliskim spotkaniu z wilkiem? Przede wszystkim należy pamiętać, że to zwierzęta, które z reguły unikają skupisk ludzi. Drapieżnik zazwyczaj sam się oddali, jeśli tylko poczuje obcy zapachJeśli już dojdzie do takiej sytuacji, przede wszystkim należy zachować spokój - tak radzi ekspert Adam Gełdon w reportażu dla Lasów Państwowych. 

Wilki są zwierzętami, które mają słaby wzrok, dlatego przy spotkaniu z nim może się trochę dłużej przyglądać, mimo to nie wolno mu patrzeć prosto w oczy, bo może uznać to za zachętę do ataku. Staraj się przy tym nie wykonywać żadnych gwałtownych ruchów oraz spróbuj się bardzo powoli oddalić. 

Więcej o: