Zobacz niesamowite meble z recyklingu

Stoliki zrobione z kół rowerowych i inne świetne projekty! Zobacz zdjęcia!  

Moda na ekologię dotarła już wszędzie. Do zakupów nie używamy już plastikowych toreb a samochody napędzane odnawialnymi źródłami energii przestają być motoryzacyjną sensacją. Obowiązkowo też sortujemy nasze śmieci, aby możliwie najwięcej z nich trafiło do recyklingu. To, co posortujemy jest potem przerabiane na czysty papier lub butelki. A co powiecie na meble w 100% otrzymane z surowców wtórnych lub nikomu nie potrzebnych gratów?

Blog Web Urbanist opublikował listę 20 najciekawszych mebli i sprzętów domowych otrzymanych właśnie z recyklingu. Są wśród nich między innymi krzesła skonstruowane z wózków sklepowych, żelazka zamienione na lampy, koszyki ze zwiniętych gazet oraz kanapy, które kiedyś funkcjonowały jako wanny. Okazuje się, że dla zdolnego architekta lub projektanta wnętrz nie ma granic w wykorzystaniu starych, zepsutych i zniszczonych sprzętów domowych. Oprócz nich przykładowo wykorzystywane są kije do baseballu, makulatura czy ubrania.

Stolik z kół rowerowych? A może wielki żyrandol ze starych długopisów? Wszystko jest możliwe ! Kto wie, może kiedyś będziemy mogli kupić takie oryginalne meble w sklepach IKEA?

Zobacz więcej mebli

Więcej o: