Potwierdzone: najtańsza benzyna świata kosztuje 35 centów!

Ceny ropy i gazu wciąż są bardzo wysokie, ale nie wszędzie! Pewna stacja benzynowa sprzedaje benzynę najtaniej na świecie!   

Stacja benzynowa BP w amerykańskiej miejscowości Wilmington zrobiła prawdziwą furorę wśród kierowców, gdy pewnego dnia cena benzyny obniżona została do.. 35 centów!

Współczucie dla umęczonych cenami paliw? Walka o klienta? Nic podobnego! Potężna obniżka to po prostu... przypadek !

Wszystko zaczęło się, gdy o 9 rano jeden z pracowników pomylił się i ustawił cenę najwyższej jakości benzyny na 35 centów, zamiast na 3 dolary i 35 centów za jeden galon ( ok. 3,8 litra ). Błąd nie został przez obsługę stacji zauważony aż do godziny 18!

Okazuje się, że tymczasowe odprężenie cen zwabiło na stację ogromną ilość kierowców, którzy chcieli skorzystać z taniego tankowania. Oczywiście, żaden z nich nie zwrócił uwagi pracowników na ich pomyłkę.

- Cóż poradzić? To nie jest nielegalne, szkoda po prostu, że nikt nam o tym nie powiedział - mówi pracownik stacji Shane Weller. Dodaje też: - Nie wiem jak stacja poradzi sobie ze stratami z tego dnia, nie wiem też, co stanie się z osobą odpowiedzialną za to wszystko.

- Usłyszałam o tym od opiekunki mojego dziecka. Nie wierzyłam że to prawda , dopóki nie zobaczyłam na własne oczy - mówi pani Deshauna Canty, która znalazła się wśród szczęśliwych kierowców. Zwykłe tankowanie jej samochodu kosztuje około 100 dolarów, tego dnia wyniosło jedyne 9,80.

Nawet kiedy zabawny błąd został naprawiony stacja wciąż była kompletnie zablokowana przez samochody. Sytuacja stała się tak skomplikowana, że do rozładowania korku potrzebna była policja.

Co ciekawe, jeszcze w 1972 roku benzyna naprawdę kosztowała 35 centów. Było to przed kryzysem paliwowym lat 70-tych. Biorąc pod uwagę inflację, cena wynosiłaby ok. 2 dolarów.

Pozostaje tylko życzyć sobie i Wam więcej takich wspaniałych wpadek...

Więcej o: