Prima Aprilis - relacja na żywo

Dziś Prima Aprilis. Kto nas wkręci, a kto powie szczerą prawdę? Które newsy są tylko żartem? Specjalnie dla was Drodzy Czytelnicy cały dzień śledzimy wszystkie media i wyszukujemy najlepsze dowcipy. A zatem - Prima Aprilis czas zacząć. Czytajcie naszą relację na żywo!  

19.00Na tym kończymy naszą relację i dziękujemy za czas, który spędziliście z nami.

Które informacje były prawdziwe? Kto najlepiej oszukiwał w Prima Aprilis ? Przekonamy się jutro.

18.40 Isabel i Kazimierz na dużym ekranie

Najsłynniejsza historia miłosna roku, romans Kazimierza Marcinkiewicza i Isabel , stała się źródłem inspiracji dla filmowców. Serwis Plejada informuje, że trwają już przygotowania do realizacji polityczno-miłosnej superprodukcji zatytułowanej ''Londyńskie zauroczenie''. Dziękujemy czujnej czytelniczce.

18.15 Bestia ma profil na Naszej Klasie

Drapieżnik, który od kilku dni grasuje po Opolszczyźnie, doczekał się własnego profilu na Naszej Klasie - informuje Dziennik.pl . Z profilu można się dowiedzieć, że ''jest pumą z opolskiego i obecnie się nudzi. Ma 21 lat i lubi agroturystykę''. Dziennik.pl twierdzi, że puma ma 1000 znajomych. Sprawą zainteresował nas czytelnik. Postanowiliśmy to sprawdzić.

Puma z opolskiego - fot. za Nasza-klasa.pl

Profil pumy na Naszej Klasie znaleźliśmy bez problemu. Jednak dane się nie zgadzają! Nasza puma pisze o sobie ''Jestem pumą, która błądzi po lasach woj. opolskiego. Zapraszam wszystkich''. Puma dodaje, że obecnie kieruje w stronę woj. śląskiego. Twierdzi też, że skończyła Technikum Leśne. Ma tylko sześć lat i 15 znajomych. Coś tu nie gra...

17. 40 Szejk Dubaju przejmie Wisłę

Nasz czytelnik zwrócił uwagę, na nietypową informację. Wirtualna Polska donosi, że szejk Dubaju Muhammad ibn Raszid al-Maktum kupił Białą Gwiazdę. Szczegóły transakcji dogadano w lutym zaś szejk, który jest jednym z dziesięciu najbogatszych ludzi świata, przejmie klub w czerwcu. Pod nowym panowaniem budżet Wisły wyniesie 150 milionów złotych. Gratulujemy...

17.14 Korwin-Mikke kandydatem na senatora USA?

Biuro prasowe Unii Polityki Realnej informuje, że Janusz Korwin-Mikke postanowił wystartować w wyborach uzupełniających do amerykańskiego Senatu, które wkrótce odbędą się w stanie Illinois. Zrobi to, czy może  Interia dała się nabrać ?

16.41 Żubry nie wpuszczą cię do Puszczy

Po wejściu na stronę Lasów Państwowych dowiadujemy się, że od pierwszego kwietnia do Puszczy Białowieskiej będą mogły wjechać wyłącznie osoby, które zagłosowały na nią w plebiscycie na siedem cudów świata. Przestrzegania zakazu będą pilnowały same puszczańskie żubry...

Pozdrawiamy zarówno żubry, jak i pozostałych czytelników z Białowieskiego Parku Narodowego.

16.19 Nieznana powieść Sienkiewicza

Profesor Andrzej Zieniewicz, literaturoznawca z UW, poinformował na antenie radia TOK FM o odkryciu nieznanej dotąd powieści Henryka Sienkiewicza "Rzędzian z Wąsoszy". Profesor Zieniewicz stara się odtworzyć zagadkowe losy odkrytego właśnie dzieła.

15.30 Prosimy nie klikać...

Nasza czytelniczka zwróciła nam uwagę, że na stronie www.dziennik.pl pojawił się tajemniczy komunikat. ''Uprzejmie prosimy nie klikać w to okienko''. Oczywiście kliknęliśmy...

Fot. za dziennik.pl

My również życzymy miłego dnia redakcji serwisu Dziennik.pl!

15.15 Sejm za legalizacją marihuany

Posłowie zdecydowali, że w palenie "trawki" nie ma nic złego. - Premier Tusk i prezydent Clinton przyznali się do zapalenia marihuany , a nie wyglądają przecież na osoby uzależnione - twierdzi Marek Balicki, poseł SdPl, były minister zdrowia. Jak wynika z informacji Wirtualnej Polski , ustawa, legalizująca ten narkotyk, ma być gotowa jeszcze przed wakacjami.

14.52 W Krakowie stanie pomnik Kubicy

Już w przyszłym roku na odnowionym niedawno krakowskim Małym Rynku stanie pomnik Roberta Kubicy. Informację podała Gazeta Krakowska . - Rzeźba powinna chwytać za serce. Triumfujący Kubica, a obok jego bolid. Tak to widzę. - rozmarza się Jerzy Fedorowicz z PO, autor pomysłu.

14.05 Czy politycy dali się nabrać?

Przepytaliśmy polityków z newsów primaaprilisowych i sprawdziliśmy.

13.45 W Sejmie powstanie McDonald's

Kancelaria Sejmu rozmawia z siecią McDonald's o otwarciu restauracji w nowej części parlamentu - donosi "Gazeta Wyborcza". Skąd ten rewolucyjny pomysł? - Mamy kryzys i coraz więcej posłów skarży się na wysokie ceny w naszej restauracji sejmowej - tłumaczy Kancelaria Sejmu. Nie tylko na ceny...

13.20 Janusz Palikot wyda wiersze Isabel!

Gdybyśmy byli TVN-em taką informację podalibyśmy na pasku . Albo nawet dwóch. Wiersze, które wstrząsnęły Polską ukażą się w druku nakładem wydawnictwa słowo/obraz/terytoria - donosi Dziennik.pl . Współwłaścicielem wydawnictwa jest Janusz Palikot, który kolejny raz pokazał, że zna się na interesach. Nie tylko my przewidujemy, że tomik, powiększony o kilkanaście nieznanych wierszy Dziewczyny Marcinkiewicza , będzie sprzedawał się jak świeże bułeczki.

12.49

Wszystkim, którzy ciągle chcą więcej i więcej proponujemy relację z 2008 roku - tak media próbowały nas oszukać w ubiegłym roku. Pudzian w stroju Supermana w studiu TVN24 - perełka! Dałeś się nabrać?

12.34 Emanuel Olisadebe zagra w meczu z San Marino

Powrót zapomnianej gwiazdy? W meczu z San Marino w zastępstwie kontuzjowanego Marka Saganowskiego na boisku zobaczymy, robiącego ostatnio furorę w lidze chińskiej... Emanuela Olisadebe. Taką sensacyjną informację podał rano program trzeci Polskiego Radia. Nam donieśli czytelnicy.

11.56 Dziennik.pl - co się stało z tą stroną?!

Nie wiemy, co się stało, ale strona dziennik.pl przez chwilę wyglądała jakoś tak... einwizd. ?wółukytra meinatyzc z ymelborp eicam żet yw yzC

Fot. za dziennik.plFot. za dziennik.pl Fot. za dziennik.pl

Co się stało ze stroną Dziennik.pl? GŁOSUJ>>>

11.30 Jan Rokita dostanie odszkodowanie od Lufthansy

Jak donosi portal Wiadomości24.pl linie lotnicze zgodziły się wypłacić Rokicie 200 tysięcy euro odszkodowania za karygodne zachowanie swojego personelu podczas słynnego incydentu w Monachium. Sprawiedliwości stało się zadość...

Nie możemy się powstrzymać, żeby nie przypomnieć w tym miejscu krótkiego poematu o pamiętnych "wypadkach w samolocie":

I pretekst, który może się przydarzył, pretekst, nie powód, z tymi kapeluszami

Ja znam jaki jest Jan Maria Rokita, On jest bardzo racjonalny No jest wolny lud Dlaczego nie położyć? No, absurdalne! A jednak... I to niemieckie... I ona wtedy z całą siłą! Kapitan, służby - i zaczęła się jazda Ale postawa! I potraktowanie w ogóle

Tu powinniśmy jako Polacy poczuć tą jedność! No, nie może być poniewierany Polak

Kto jest autorem tego wiersza? Sprawdź tutaj !

11.03 Kuba Wojewódzki dzwoni do marszałka Sejmu

Co się stanie, jeśli Kuba Wojewódzki z Radia Eska zadzwoni do Jarosława Kalinowskiego, przedstawi się jako Mikołaj Lizut z Radia TOK FM i poprosi o komentarz w sprawie "dramatu Adama Małysza"? Z przykrością stwierdzamy, że wąsy naszego orła z Wisły nie wzruszyły wicemarszałka Sejmu, a jego tłumaczenia półgębkiem ("Prowadzę obrady") nikogo nie przekonają.

POSŁUCHAJCIE SAMI!

10.45 USA popierają Radka Sikorskiego na szefa NATO

Radek Sikorski wraca do gry! Jego kandydaturę na sekretarza generalnego NATO poparły Stany Zjednoczone - pisze portal wp.pl , a nam donosi czytelnik "krzysiekbienio". Nie wiemy, co było powodem nagłego zwrotu akcji w wyścigu do fotela szefa Sojuszy. Być może Sikorskiemu pomogła znajomość z tym panem :

Ron Asmus - Fot. Adam Kozak / AGRon Asmus - Fot. Adam Kozak / AG Ron Asmus - Fot. Adam Kozak / Agencja Wyborcza.pl

A czy Ty znasz Rona Asmusa? fot. AG

10.24 Powstanie elektrownia atomowa w Owczarni

Donald Tusk powiedział, że będzie lepiej i elektrownia atomowa powstanie. Jednak nie w Żarnowcu, ale... na gdańskim osiedlu. Owczarnia - zapamiętajcie tę nazwę. Radni są za, mieszkańcy przeciw. Weekend zapowiada się wybuchowo. O atomowej Owczarni mieszkańców Gdańska poinformował portal osowa.com , a nas - czytelnik "kalwas".

9.51 WIADOMOŚĆ DNIA: Adam Małysz zgolił wąsy!

Naprawdę. Nie wierzycie? No to zobaczcie to:

Fot. ''Fakt''Fot. ''Fakt'' Fot. ''Fakt''

Adama Małysz bez wąsów daleko nie poleci... fot. za ''Faktem'' 01.04.2009

9.04 Urzędnicy w Warszawie nie dostaną 58 mln zł premii

Ciężkie czasy nastały dla stołecznych urzędników. Portal wp.pl informuje, że Hanna Gronkiewicz-Waltz przejęła się krytyką pod swoim adresem i wycofała z kontrowersyjnej decyzji o przeznaczeniu 58 mln zł na premie dla urzędników. Zamiast tego pieniądze pójdą na... drugą linię metra w stolicy. Termin zakończenia inwestycji pozostaje nieznany.

8.19 Czesio maskotką na Euro 2012

Czesio z "Włatców Móch" został maskotką Euro 2012 - reportaż o tym doniosłym wydarzeniu usłyszał w programie III PR czytelnik "lothar". I jak Wam się podoba?

CzesioCzesio Czesio/tv4

Czesio Fot. za tv4

7.56 Artur Boruc dostał odznaczenie od prezydetna

Nareszcie! Ktoś w końcu docenił zdolności Artura Boruca - donosi Gazeta Wyborcza. Prezydent Kaczyński stwierdził, że " trener Benhauer (...) nie powinien tak traktować bramkarza, któremu powinęła się noga" i odznaczył pechowego bramkarza medalem. Boruc spotkał się też z Jarosławem Kaczyńskim ("Niestety, piłką za czasów PO rządzą patologie, korupcja, cały ten pęd do zyskiwania nieuprawnionych korzyści, który zatruwa społeczeństwo, degeneruje państwo"). Powód? Artur Boruc ma być lokomotywą PiS w wyborach do PE.

Jaki medal powinien otrzymać Artur Boruc od prezydenta? GŁOSUJ>>

CzesioFot. za ''Gazeta Wyborcza''

Prezydent Kaczyński i Artur Boruc po uroczystości wręczenia medalu. Tylko po co mu ta walizka? Fot. za ''Gazeta Wyborcza'' 01.04.2009

7.31 Znajdź żart Onetu

Któraś z informacji portalu Onet.pl wydaje nam się... naciągana. Zgadniecie która?

Czesiofot. onet.pl

7.10 Radny pojechał do Gabonu. Orzeszków nie znalazł

Pierwszy kwietnia rozpoczynamy od informacji z krakowskiego wydania Gazety Wyborczej : małopolski radny z PO jak zapowiadał, tak zrobił. Pojechał do Gabonu i ustalił z całą pewnością: wbrew zapewnieniom płynącym z ust prezesa Kaczyńskiego , nigdzie w Gabonie nie ma można dostać orzeszków ziemnych. Prawda czy fałsz? Jak sądzicie?

7.09 Prima Aprlis - czas zacząć!

Dziś Prima Aprilis . Które newsy są prawdziwe? Kto nas próbuje wkręcić? Rozpoczynamy relację na żywo!

Widziałeś absurdalną wiadomość? Napisz do nas!

Więcej o: