Chcesz poznać niezwykle aromatyczny olejek cynamonowy? Zastosowanie tego specyfiku jest naprawdę różnorodne. Warto jednak w pierwszej kolejności dowiedzieć się więcej na temat samego cynamonu. Tak naprawdę olejek pozyskuje się z kory cynamonowca cejlońskiego, będącego drzewem, które dorasta do wysokości 10 metrów. Można je spotkać w Indiach, Chinach, Birmie i Sri Lance.
W cynamonie znajdują się takie substancje, jak aldehyd cynamonowy oraz octan cynamylu. To właśnie one odpowiadają za większość właściwości, jakie zdradza kora cynamonowca. Obecne są w niej również liczne flawonoidy, taniny i błonnik.
Jak działa olejek cynamonowy? Substancja ta wykazuje właściwości:
Właśnie ze względu na swoje różnorodne działanie specyfik jest tak chętnie wykorzystywany przez wiele osób.
Gdzie znajduje zastosowanie olejek cynamonowy? Przede wszystkim wykorzystuje się go w przemyśle kosmetycznym, jako preparat do ciała. Może być również używany w branży farmaceutycznej i spożywczej. Przy użyciu olejku cynamonowego można też wykonywać masaż. To również doskonała substancja do aromaterapii.
Jak zrobić olejek cynamonowy? W pierwszej kolejności musisz zdać sobie sprawę z tego, że w warunkach domowych nie jesteś w stanie przygotować klasycznej wersji tego specyfiku, ponieważ nie przeprowadzisz prawidłowego procesu destylacji parą wodną przy wykorzystaniu świeżych fragmentów drzewa.
Aby zrobić domowy olejek cynamonowy, musisz przygotować:
Parę lasek cynamonu wrzuć do słoika, a następnie całość zalać szklanką oliwy. Po wszystkim zakręć słoik i odstaw w ciemne, chłodne miejsce. Niech postoi tam około dwóch, trzech tygodni. Od czasu do czasu potrząsaj słoikiem. Później, po wskazanym wcześniej czasie, olejek będzie gotowy. Musisz jednak mieć świadomość, że nie będzie się on zachowywał tak samo, jak klasyczny olejek z cynamonu.
Potrzebny Ci klasyczny olejek cynamonowy? Cena za 10 ml tej substancji zawiera się w przedziale od 10 do 20 złotych. Jeśli więc zależy Ci na pełni jego prozdrowotnych właściwości, zdecyduj się na zakup. Możesz go dokonać w aptece oraz w większości drogerii.
Zobacz też: Olejek aloesowy - jak zrobić? Najważniejsze informacje [właściwości, zastosowanie, cena]