Dentystka wyjaśnia, kiedy wymienić szczoteczkę do zębów. Wiele osób robi to zdecydowane za rzadko

Szczoteczka do zębów jest niezbędna do zachowania odpowiedniej hieny jamy ustnej. Należy jednak pamiętać o regularnej wymianie tego przedmiotu. Jak często należy to robić oraz jakie sytuacje powinny być dla nas czerwonymi flagami informującymi o tym, że już czas na jej wymianę? Wyjaśniamy!

Nie jest tajemnicą, że o zęby trzeba dbać codziennie. Większość z nas zdaje sobie sprawę, że szczoteczek nie używamy w nieskończoność i należy je regularnie wymieniać. Trudność może sprawić określenie, kiedy szczoteczka wymaga wymiany. Portal healthline.com postanowił rozwiać wszelkie wątpliwości w tej sprawie. 

Zobacz wideo Dagmara Kaźmierska o odejściu z "Królowych Życia": Trzeba odpocząć, ja mam 50 lat!

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak często wymieniać szczoteczkę do zębów? Częstotliwość może zaskoczyć! 

Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (CDC) zalecają wymianę szczoteczki do zębów co trzy do czterech miesięcy lub nawet wcześniej. Należy to także zrobić, kiedy szczoteczka traci sztywność. Bez włosia, które usuwa resztki jedzenia, szczoteczka do zębów szybko traci swoją skuteczność. Jeśli nie wymienisz szczoteczki do zębów lub główki szczoteczki elektronicznej, kiedy zajdzie taka potrzeba, może to negatywnie wpłynąć na zdrowie zębów.

proces Gwyneth Paltrow Gwyneth Paltrow została uniewinniona. To nie ona spowodowała wypadek

Kiedy warto wymienić szczoteczkę? Te sygnały powinny być dla nas wskazówkami 

Wiele osób zastanawia się, kiedy należy pozbyć się starej szczoteczki do zębów. Powinniśmy to robić, gdy jeden z członków rodziny zachorował. Dzięki temu zapobiegniemy warto rozprzestrzenianiu się wirusów i bakterii. Dzieci w różny sposób korzystają ze szczoteczki - mogą się nimi bawić, ocierać o różne przestrzenie, czy nawet gryźć, dlatego warto wymieniać im szczoteczki częściej niż co trzy miesiące. Kolejnym powodem, dla którego warto wymienić szczoteczkę, jest omyłkowe użycie nie swojej. Usta każdego człowieka są siedliskiem różnych bakterii, dlatego lepiej ja zmienić, kiedy ktoś jej użyje niż później tego żałować.

Bluszcz pospolity Te rośliny możesz postawić w cienistym miejscu. Są łatwe w uprawie

Więcej o: