Te rośliny możesz postawić w cienistym miejscu. Pięknie kwitną i są łatwe w uprawie

Nie każde mieszkanie ma dobry dostęp do światła słonecznego, które większość kwiatów uwielbia. Jednak jak się okazuje, są rośliny, które mogą rosnąć zdrowo i bujnie w cienistych miejscach, gdyż nie tolerują oraz nawet nie potrzebują dużej ilości światła.

Nie każda roślina do poprawnego wzrostu i kwitnięcia potrzebuje światła słonecznego. Niektóre kwiaty bez problemu poradzą sobie w cienistym miejscu. Jakie kwiaty można trzymać w cieniu?

Zobacz wideo Hodujesz w domu monsterę? Sprawdź, czy odpowiednio o nią dbasz

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co posadzić w cienistym miejscu? Najlepsze rośliny do cienia w domu

Jedną z roślin, która uwielbia być w cieniu, jest skrzydłokwiat, który pochodzi naturalnie z lasów tropikalnych, gdzie cień miał na co dzień. Skrzydłokwiat lubi wysoką temperaturę, latem dobrze zapewnić mu nawet 27 stopni Celsjusza, a zimą od 16 do 18. Kolejną rośliną, która w naturalnych warunkach nie ma dużej ilości światła, jest fiołek afrykański, rosnący na górskich stokach. Fiołek kwitnie głównie latem, ale kwiaty pojawiają się przez cały rok, więc świetnie ozdobi mieszkanie. Trzykrotka pasiasta to kwiat, który może być w cieniu, jak i na słońcu. Jednak jeśli zdecydujesz się na cieniste miejsce, liście kwiatu mogą być nieco ciemniejsze. Trzykrotkę możesz posadzić w doniczce wiszącej, co odrobinę urozmaici przestrzeń, ale także dobrze czuje się w klasycznej donicy stojącej. W przypadku tej rośliny należy pamiętać, aby zawsze po podlaniu jej wodą, odlać jej pozostałości z podstawki. 

Rośliny do cienia w ogrodzie. Pięknie przyozdobią teren przed domem

Jeśli szukasz roślin do ogrodu, które mogą na spokojnie rozwijać się w cienistych miejscach, warto pomyśleć np. nad konwalią. Co prawda kwiat ten nie kwietnie zbyt długo, jednak pięknie przyozdabia ogród. Konwalia lubi cień i próchniczą oraz wilgotną glebę. Kolejną propozycją jest rozchodnik kwitnący na różowy kolor, który jak się okazuje, o wiele lepiej czuje się w cieniu niż na słońcu. Kwiat jest łatwy w uprawie, a wodę magazynuje w liściach, więc jeśli zapomnisz o podlaniu, nic się nie stanie. Bluszcz pospolity to roślina pnąca, która dobrze rośnie w cieniu i z pewnością będzie świetnie wyglądać w twoim ogrodzie. Prosta w uprawie, niewymagająca roślina po kilku latach pielęgnacji może służyć jako parawan czy osłona przed sąsiadami. 

Więcej o: