Jeśli wybierasz się na greckie wakacje, uważaj. Te błędy to zmora turystów. Dotyczą nawet toalety

Co prawda wakacje już powoli się kończą, jednak wiele osób planuje wycieczki za granicę dopiero we wrześniu. Jeśli wybierasz się do Grecji, musisz na to uważać. Oto błędy, które najczęściej popełniają turyści. Mogą popsuć ci cały wyjazd.

Grecja to jedno z najpopularniejszych państw, do których udają się nasi rodacy podczas wakacji. Niestety wiele osób nadal nie wie o pewnych, jakże ważnych kwestiach. Jeśli wybierasz się na jedną z greckich wysp, musisz na to uważać. W przeciwnym razie wizyta hydraulika lub oczekiwanie w kolejce będą nieuniknione. 

Zobacz wideo Ateny bez kolejki na Akropol. Pomysł na weekend

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wakacje w Grecji: Na to musisz uważać, korzystając z toalety. Turyści nie mają o tym pojęcia

Wybierasz się na greckie wakacje? Jeśli tak, pamiętaj, że co kraj to obyczaj i mogą panować tam nieco inne zasady i przyzwyczajenia. Polacy od lat chętnie podróżują do Grecji i nie ma się co dziwić - zastaniemy tam niesamowite widoki, wysoką temperaturę i pyszną kuchnię. Mimo to nadal wielu turystów nie wie, że korzystanie z toalety w Grecji jest inne niż w Polsce, a jej nieprawidłowe używanie może skończyć się wizytą hydraulika. Okazuje się, że na greckich wyspach nie można wrzucać papieru toaletowego do muszli klozetowej, ponieważ rury kanalizacyjne są bardzo wąskie i łatwo o ich zatkanie. Najczęściej tuż obok toalety stoi śmietnik, do którego należy wyrzucać zużyte chusteczki oraz papier. Turyści bardzo często o tym zapominają i z przyzwyczajenia wrzucają papier do środka - pamiętaj więc o tej kwestii, jeśli w tym roku czeka cię jeszcze grecki urlop, a unikniesz niepotrzebnych problemów. 

Błędy turystów planujących wakacje w Grecji. TikTokerka przestrzega widzów

Tiktokerka @paulienok publikuje na swoim kanale filmiki o tematyce podróżniczej, a w jednym z nich zajęła się tematem błędów, jakie są popełniane przez turystów wybierających się do Grecji. O toalecie już była mowa wyżej, lecz to nie wszystko. Wiele osób podróżujących na greckie wyspy nie rezerwuje sobie miejsc na promie z wyprzedzeniem, a ich liczba jest tam solidnie ograniczona szczególnie podczas wakacji.

Kolejną ważną kwestią jest termin - jeśli marzą ci się greckie wakacje, zaplanuj je najlepiej na czerwiec, lipiec lub wrzesień, ponieważ w sierpniu jest tam zazwyczaj najwięcej osób, a gdy nie lubisz tłoku, lepiej w tym miesiącu pozostać w domu. Pogoda w Grecji jest zazwyczaj niemalże idealna, jednak zawsze przed wyjściem na plaże, warto sprawdzić, jaka jest prędkość wiatru. Jeśli zbyt wieje, zostań przy hotelowym basenie, a nad morze wybierz się kolejnego dnia. Tak niby niebanalne kwestie, mogą popsuć wakacje, więc warto o nich pamiętać i wykorzystać czas na wakacjach jedynie na relaks. 

Więcej o: