Sytuacja wygląda tak: w tym roku dołączyła do klasy dziewczynka, bombelek siedział z nią w ławce, bardzo się zaprzyjaźnili, najlepsza psiapsi, porozumienie dusz. Ten sam temperament, zainteresowania, poziom intelektualny, wszystko zgrane. No i nagle psiapsi znikła. Bombelek tęskni, bombelek płacze
Wszystko napisała. Dom dziecka jest w innym miescie, no więc kto ma wozić dziecko do starego miasta? Nie wiem jak tam u dziewczynki z telefonem, ale moje dziecko nie posiada i nie ma takich planów, by miało w najbliższym czasie, komputera też unikamy. A skąd ja mam wiedzieć jaki jest stan posiadania
Oni nie planują chyba być rodziną zastępczą, zaprzyjaźnioną whatewer, tylko wpaść w odwiedziny do dawnej koleżanki z klasy. I owszem. Dzieci z domu dziecka miewają relacje koleżeńskie czy w starszym wieku romantyczne poza domem. Nawet moja osobista kuzynka miała kiedyś chłopaka z domu dziecka. A to,
Na razie wymyśliłam, że wyślemy kartkę. Znam imię i nazwisko, znam adres domu dziecka. W weekend zmontujemy jakas laurkę z pozdrowieniami.
Boże, przecież ono trafiło do domu dziecka w innym mieście, to chodzi do szkoły tam na miejscu, nie będą jej przecież przywozić tutaj do mnie.
Przede wszystkim - dlaczego ta dziewczynka zmieniła szkołę/klasę? Miałam kilka koleżanek z domu dziecka i wszystkie musiały dojeżdżać do szkół w moim mieście. No chyba, że ten dom dziecka mieści się w miejscowości, gdzie jest szkoła podstawowa - wtedy to zrozumiałe. Niestety wygodnictwo personelu
Jest to możliwe. Moi znajomi regularnie brali dzieci z domu dziecka na lody, do zoo, kina i gdzie tam jeszcze. Na cały dzień, latami to trwało. Teraz te dzieci są już dorosłe, kontakt mają nadal.
szmytka1 napisała: > Boże, przecież ono trafiło do domu dziecka w innym mieście, to chodzi do szkoły > tam na miejscu, nie będą jej przecież przywozić tutaj do mnie. W takim razie, jedno zasadnicze pytanko: ile kilometrów jest od teh placówki do jej starej szkoły? Podejrzewam, że nie wywieźli tej
W zmianie szkoły nie upatrywałabym wygodnictwa personelu. Córka koleżanki jest opiekunką w małym domu dziecka w dużym mieście. Na zmianie jest dwóch opiekunów. Dzieci dziesięcioro w wieku przeróżnym, a przepisy mówią, że dziecko do lat 13tu musi być zawiezione i odebrane ze szkoły przez opiekuna.
Zadalem pytanie Chatowi GPT o nastepujacej treści: Jakie kwoty dostają dzieci po wyjściu z domu dziecka? Oto jaka otrzymałem odpowiedz. CYTAT (Chat GPT): Co dostają osoby opuszczające dom dziecka (usamodzielniające się): Zgodnie z ustawą o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej oraz z