napój

Wypowiedzi na forum o:

napój

  • Napój na szóstkę!

    może zdarzyć się jakiś mały incydent. Jak więc wygląda i smakuje idealny berry? Nie jest ani za słodki, ani za bardzo rozwodniony, smak musi być zrównoważony. Ilość lodu? Nie może być za mała (miałam baristkę, która oszczędzała na kostkach), bo wtedy napój przypomina zupę. Kostki muszą się o siebie

  • Re: Napój na szóstkę!

    Nie wiem czemu, ale po tych raportach ze Starbunia zaczynam mieć awersję do niewinnego słowa "napój".

  • Re: Napój na szóstkę!

    Czyli ten napój, według opisu Alexis, to mieszanka wody i koncentratu jakiegoś soku? A skąd tam się biorą owoce? Są naturalne, suszone czy mrożone?

  • Re: Napój na szóstkę!

    Moja noga jeszcze nigdy nie postała w starbuniu i wątpię, by tak się stało. Ale jeśli kiedyś nadejdzie ta wiekopomna chwilą, to będę gotowa, by zamówić idealny napój ;)

  • Re: Napój na szóstkę!

    Możesz poprosić o light ice, albo no ice- jednak już sama woda, którą nalewają jest bardzo zimna, więc chyba bym sobie w ogóle odpuściła ten napój jeżeli masz wrażliwe gardło.

  • Obdarowywanie napojami ;)

    Otóż zostałam obdarowana gorącym, gotowym napojem ;). Uczeń przyniósł wczoraj na lekcję termos z jakąś wymyślną herbatą, 2 ładne małe czarki do herbaty i tak żeśmy sobie pili. Reszta uciekła - po próbnych maturach poczuli się straaaaasznie wyczerpani, a z tym chłopakiem zrobiliśmy spokojnie zestawy

  • Napój kolagenowy

    Składniki: 2 łyżki żelatyny, 0,5 szklanki ciepłej wody, 1,5 szklanki soku pomarańczowego, łyżeczka miodu (opcjonalnie). Wykonanie: Rozpuść 2 łyżki żelatyny w ciepłej wodzie. Dodaj sok pomarańczowy i wymieszaj. By poprawić smak, dołóż łyżeczkę miodu lub syropu klonowego. Dla optymalnego efektu pij

  • Re: Napój na szóstkę!

    Dla dociekliwych: Minusy: zawiera sporo cukru jak na „owocowy” napój, ma mało błonnika i praktycznie żadnych wartości sycących, może powodować skok cukru we krwi, zawiera kofeinę, choć wiele osób myśli, że to tylko sok owocowy. + 2 Grande (ok. 470 ml) ma zwykle: około 70–100 kcal, około 14–20 g

  • Re: Napój na szóstkę!

    Szczerze ci powiem, że w Starbucksie bywałam, gdy moja córka była nastolatką i miała fazę na ich kawy i napoje. Było to grubo ponad 10 lat temu i wtedy też ostatni raz coś tam kupowałam. A ty nie zachęcasz, choć pewnie wydaje ci się, że tak.

  • Re: Napój na szóstkę!

    Boże, Alexis, ja Cię naprawdę podziwiam. Raz, za napisanie kilometrowego postu - ja bym nie dała rady, nawet o najbardziej ulubionym napoju. Drugi raz - za codzienne kursowanie po Szczecinie między Starbuniem, kosmetyczką a fryzjerką. Mnie by taki tryb życia śmiertelnie znudził i pewnie umarłabym z