piesi

Wypowiedzi na forum o:

piesi

  • Pieszy wchodzący

    Jak reagujecie na pieszych, którzy zbliżają się do przejścia, lub oczekują na wejście (oczywiście bez sygnalizacji świetlnej)? Kurtuazyjnie zatrzymujecie się, czy dopiero czynicie to wtedy, gdy postawi on nogę na pasach? Jak wynika z poniższego wideo, mandaty za niezatrzymanie się przed przejściem,

  • Czy w Polsce są chodniki dla pieszych?

    Bo te które są nazywane chodnikami są użytkiwane przez rowery, hulajnogi elektryczne, a nawet motorowery elektryczne udające zwykle rowery. Czy zatem w Polsce są jakieś klasyczne chodniki dla pieszych?

  • Mam genialny pomysl, swiatlo na glowach pieszych

    Ze tez nikt na to nie wpadl. Piesi powinni byc obowiazkowo wyposazeni w czapki, a najlepiej kapelusze, z kolorowymi swiatelkami. Taki pieszy dochodzac do przejscia informowalby kierowcow ze ich widzi, swiatelko czerwone, a jak ma zamiar wejsc na jezdnie to pociagalby za lancuszek i wlaczalby

  • Rowerzyści śmiertelnym zagrożeniem dla pieszych.

    Media wałkowały temat, że na rowerach i hulajnogach należy jeździć w kasakach, bo to kluczowe dla bezpieczeństwa. Nagłaśniano każdy tragiczny wypadek dzieci bez kasków. Myślę, że ta medialna nagonka spowodowała, że rządzący zajęli się tematem i teraz kaski będą obowiązkowe, przynajmniej dla dzieci.

  • Re: Piesi też powinni upewnić się, czy mogą przej

    boggi_dan napisał: > Wszystko od tego jak zrobili pieszych świętymi krowami.. A jednak... staly argiment (vogon, zwracam honor) wrocil. Inna sprawa ze w Twoich usta ma zerowa wage i tylko potwierdza debilizm. BTW - DURNIU!!! Wszystko od tego jak zrobili pieszych świętymi krowami.. Dawaj statystyki -

  • Re: Piesi też powinni upewnić się, czy mogą przej

    > Z prostej przyczyny, pieszy w kontakcie z samochodem ma niewielkie szanse by > wyjść z tego cało, choć zdarzają się "cuda". W najlepszym przypadku zostanie > kaleką i do końca życia będzie ponosił konsekwencje swojej nieostrożności. Użytkownicy samochodów (kierowcy i pasażerowie) stanowią

  • Re: Piesi też powinni upewnić się, czy mogą przej

    Zajrzyj do przepisow. To, ze zatrzymsla sie przy krawedzi jezdni nakazalo kierujacemu zatrzymanie sie i przepuszczenie pieszej.

  • Zombi na przejściach dla pieszych

    Jest taka pora roku że jak jest ciemno to trudno zauważyć pieszego na przejściu dla pieszych. I bardzo często widzę ludzi którzy: 1. Są słabo widoczni 2. Wychodzą na przejście 3. Nie patrzą na boki tylko są wgapieni gdzieś przed sobą 4. Nie reagują w żaden sposób na to że samochód się zbliża Być

  • Re: Piesi też powinni upewnić się, czy mogą przej

    kokosowy15 napisał(a): > Zajrzyj do przepisow. To, ze zatrzymsla sie przy krawedzi jezdni nakazalo kieru > jacemu zatrzymanie sie i przepuszczenie pieszej. A gdzie zachowanie szczególnej ostrożności? Przed wejściem powinna się upewnić, że nic jej nie zagraża. Po zatrzymaniu pojazdu z lewej strony

  • Re: Piesi też powinni upewnić się, czy mogą przej

    napisał: > Użytkownicy samochodów (kierowcy i pasażerowie) stanowią zdecydowaną większość > ofiar śmiertelnych wypadków drogowych, chociaż - z oczywistych przyczyn - jest > ich mniej niż pieszych. Czyli twoje przekonanie, że jadąc samochodem jesteś jak > oś lepiej chroniony niż pieszy jest złudne.