Bo to nie jest program pocisku manewrującego. Na razie analizują różne koncepcje. Wiedzę że chcą pozyskać możliwości uderzeniowe na odległość 1000 - 2000 km. Nie wiedzą jeszcze jak. Jest też np opcja pocisku balistycznego. -- "Kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie"
wespazjan napisał(a): > Bo to nie jest program pocisku manewrującego. > Na razie analizują różne koncepcje. Wiedzę że chcą pozyskać możliwości uderzeni > owe na odległość 1000 - 2000 km. > Nie wiedzą jeszcze jak. Jest też np opcja pocisku balistycznego. > A Ukraince nie analizuja ale wala kacapow
Ja tam wolałbym polski pocisk dalekiego zasiegu ostatecznie to polsko ukraiński -- Sława! Forum Słowiańskie gg 1728585
Wszyscy zamawiaja mało pocisków ćwiczebnych, tj wielokrotnie mniej niż bojowych. Czy one sa wielokrotnego uzytku???? -- Sława! Forum Słowiańskie gg 1728585
Ruski Awangard i chiński DF-ZF, to na dzis jedyne operacyjne pociski hipersoniczne - oba w klasie pocisków szybujących. Ruskiego Kindżała nikt poważny nie nawet do tej kategorii pocisków. Oprócz Putina oczywiscie. Bo nawet Chinczycy mówią że ta przeróbka Iskandera do wystrzeliwania z samolotu, to
Wklejam bo chyba jeszcze nie latało i jest troche info. Ale wydaje mi sie już zafiksowane 200 pocisków za 750M$ -- Sława
Jakoś cicho w Polsce o powstałym w lipcu 2024 wspólnym programie pocisku manewrującego ziemia-ziemia o nazwie ELSA (European Long-Range Missile Strike Approach), który obok Francji, Polski, Niemiec i Włoch, gromadzi kraje zamierzające stworzyć własny europejski system rakietowy dalekiego zasięgu, o
Polska kupiła 70 JASSM za 250mln dolarów, czyli 3,5mliona dolców za sztukę Shahed kosztuje 0,02mln dolców za sztukę czyli za 350mln mozna kupić 17 500 sztuk dronów zamiast 70 pocisków manewrujących no i dodatkowo Shahed ma zasięg ponad 1000km a JASSM maja 400km pociski manewrujace typu Kalibr czy
W watku obok pojawila sie poboczna dyskusja o pociskach manewrujacych, ktorych pierwsze modele powstaly juz w IWS... Jednak te pierwsze byly tylko samolotami, wiec pociskami skrzydlatymi niezdolnymi do wykonywania manewrow. Jak pisal matrek pocisk manewrujacy jest nieprecyzjnie zdefiniowany i polska
Rosjanie mówią że zestrzelą każdy amerykański pocisk wystrzelony na Syrię i wezmą na cel miejsca z których te pociski zostały wystrzelone, na to Trump odpowiada: "Get ready Russia, because they will be comming, nice and new and smart." I dalej: Nie powinniście być partnerami zwierzęcia zabijającego