rośliny

Więcej o:

rośliny

Wypowiedzi na forum o:

rośliny

 • Sztuczne rośliny

  W ramach szaleństwa ukwiecania chałupy potrzebuję czegoś do łazienki. Ale takiego, żebym sama nie potrafiła odróżnić od żywej rośliny. Znacie takie źródełka ? Pełno tego niby, ale chcę takiego cuda koniecznie. Łazienka bez okna i szkoda mi zabijać żywych. Szukam, macam i nie, ciągle nie to.

 • Re: Śmieszne nazwy roślin

  Kokorycz i kokoryczka (to różne rośliny). Ciemnogłów. Bebłek. Hołoszeń. Gółka. Dwurząd. Popłoch. Liczydło. Mysiurek. Lulek. Krowiziół. I jeszcze mnóstwo innych.

 • Re: okrywanie roślin za zimę

  W tym roku zima ciepła. Ja rośliny okrywam gałązkami sosny. --

 • Re: okrywanie roślin za zimę

  Okrywanie zależy nie tylko od rośliny ale i od miejsca w którym rośnie tzn. mikroklimatu bardzo lokalnego. Lepiej zimują rośliny w zacisznych miejscach lekko ocienionych tam gdzie długo leży śnieg i nie ma drastycznych zmian temperatur dzień-noc niż na słonecznych południowych rabatach. Lepiej

 • Kwiaty i rośliny wodne zimą w Lublinie

  Cześć, studiuję w Lublinie i potrzebuję do projektu zdjęć wodnych roślin i kwiatów. Czy jest miejsce w Lublinie gdzie mogłabym sfotografować takie rośliny? Zastanawiam się czy ogród botaniczny ma miejsce, w którym zimą jest może jest docieplone oczko wodne. Z góry dziękuję za odpowiedź.

 • Re: okrywanie roślin za zimę

  Ja również owijam włókniną - na szczęście mam tylko kilka egzemplarzy, które tego wymagają. Tak jak Ty używam sznurka + zwykłych zszywek - pomagają mi dobrze zabezpieczyć roślinę. -- Prywatna strefa relaksu we własnym ogrodzie

 • Rośliny z Ikei

  Czy kupujecie rośliny w Ikei. Ceny są bardzo rozsądne, ale czy takie rośliny wytrzymają w mieszkaniu? Raz kupowałam storczyka w Leroy Merlen i zdechl mi po miesiącu , czy warto kupować rosliny w sklepach budowlanych czy raczej kupujecie w kwiaciarni?

 • Rośliny do łazienki

  Mam duże okno w lazience, ale od strony północnej. Jest tam oczywiście ciepło i wilgotno. Jakie rośliny dobrze się czują w waszych lazienkach oprócz storczyków oraz paproci, ktore już mam i polecam.

 • Do ogrodniczek co to za roślina

  Niewielka roślina z charakterystycznymi jakby aksamitnymi pozwijanymi kwiatami, zwykle czerwonymi czy pomarańczowymi (przynajmniej takie widziałam)?

 • Kupiłybyście rośliny przez net?

  Nie chce chodzić do sklepu bez potrzeby. Chcę natomiast roślinę do domu. Są firmy wysyłające rośliny. Kupiłybyście taka sansewerie czy czekałybyście na zakup stacjonarny? Tak, nie mam obecnie większych problemów.