Andrzej Duda został prezydentem 36 miesięcy temu. Mamy dla niego 36 memów [MEMY]

Dokładnie 36 miesięcy temu, 24 maja 2015 roku, Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie. Z tej okazji przygotowaliśmy krótkie podsumowanie trzech lat jego rządów. W memach.

Andrzej Duda został prezydentem 3 lata temu. Mamy dla niego prezent

Trzy lata temu Andrzej Duda stanął do boju o funkcję prezydenta. Stoczył zaciekłą walkę i ostatecznie wygrał wybory. Swojego rywala, Bronisława Komorowskiego pokonał sześcioma punktami procentowymi.

Zdania wyborców były podzielone. Jedni cieszyli się i w nowym prezydencie pokładali wszelkie nadzieje, inni zwiastowali katastrofalne skutki jego rządów. 

fot. demotywatory.pl fot. demotywatory.pl

Minęły trzy lata, już dawno mamy za sobą półmetek prezydentury, a my przeglądamy memy i przyglądamy się trwającej Andrzeja Dudy kadencji.  

- Jestem tak szczęśliwy, że trzeci dzień kładę się spać rano. Całą noc nie jestem w stanie powstrzymać się przed świętowaniem - mówił po wyborach Jarosław Kaczyński. Wtedy się cieszył, teraz chyba nie podzieliłby swojego entuzjazmu sprzed trzech lat...

Przeczytaj: Kaczyński: Trzeci dzień nie mogę powstrzymać się od świętowania. Sieć reaguje

Andrzej Duda na ratunek Andrzej Duda na ratunek fot. kwejk.pl

Przez trzy lata kadencji Andrzej Duda miewał wzloty i upadki. Działo się dużo, a i zaczął z przytupem. Już w czerwcu, jeszcze jako elekt, wsławił się widowiskowym ratowaniem hostii. 

Zobacz więcej memów: Andrzej Duda uratował hostię, uratuje świat. Najlepsze memy z bohaterskim prezydentem

Ułaskawienie Mariusza Kamińskiego było pierwszym sygnałem prawdziwej ''dobrej zmiany'', jaką szykował dla Polski PiS. A jeśli dziwicie się, co takiego w podsumowaniu rządów PiS robi bezpartyjny prezydent, to mamy do was tylko jedno pytanie - gdzie byliście przez ostatni rok? Ułaskawienie Mariusza Kamińskiego było pierwszym sygnałem prawdziwej ''dobrej zmiany'', jaką szykował dla Polski PiS. A jeśli dziwicie się, co takiego w podsumowaniu rządów PiS robi bezpartyjny prezydent, to mamy do was tylko jedno pytanie - gdzie byliście przez ostatni rok? Facebook.com/HipsterskiMaoizm

Nie minęło dużo czasu odkąd Andrzej Duda przejął stołek, a już pokazał, ile może. Nowy prezydent ułaskawił byłego szefa CBA, Mariusza Kamińskiego. 

Zainteresowany orzekł, że decyzja ta, to 'symbol przywracania podstawowego poczucia sprawiedliwości, uczciwości i przyzwoitości w życiu publicznym'. Inaczej sprawę widzieli obywatele, którzy w wydarzeniu tym doszukiwali się końca polskiej demokracji. 

Zobacz więcej memów: Prezydent ułaskawia Mariusza Kamińskiego. Internauci komentują

Wybory parlamentarne 2015 w oczach internautów zarysowały się mniej więcej tak... Wybory parlamentarne 2015 w oczach internautów zarysowały się mniej więcej tak... fot. kwejk.pl

W październiku 2015 roku odbyły się wybory parlamentarne. Wygrał PiS, do rządzącego Andrzeja Dudy dołączyła premier Beata Szydło i teoretycznie nie piastujący żadnej funkcji Jarosław Kaczyński. No i się zaczęło... 

Prezydent Duda w Chinach Prezydent Duda w Chinach fot. Piękni Chłopcy Prawicy | Facebook

Pamiętacie jeszcze wyprawę prezydenta do Chin? Pod koniec 2015 roku sporo mówiło się o podróży, w czasie której prezydent między innymi bił w gong i całował szablę...

Zobacz więcej memów: Prezydent Andrzej Duda pojechał do Chin. Jego wyjazd w sieci komentują tak

Orędzie Orędzie fot. Piękni Chłopcy Prawicy | Facebook

W tym czasie w Polsce już mówiło się o zamachu stanu. Chodziło oczywiście o niekonstytucyjny Trybunał Konstytucyjny. 

Zobacz więcej memów: Prezydent wygłosił orędzie. Nie zauważył, że Trybunał Konstytucyjny wydał orzeczenie

Trudno opisać, co się dzieje z Trybunałem Konstytucyjnym. Tak sobie z tym radzą w sieci

To bez wątpienia najlepsze memy, jakie powstały w 2016 roku. Mówią same za siebie. To bez wątpienia najlepsze memy, jakie powstały w 2016 roku. Mówią same za siebie. Fot. Piknik na skraju głupoty | FB

Z czego najbardziej znany jest Andrzej Duda? Z podpisywania!

Zobacz więcej memów: PiS ma ustawę o TK taką, jaką chciał. Andrzej Duda podpisał jej nowelizację, a w sieci wrze

To bez wątpienia najlepsze memy, jakie powstały w 2016 roku. Mówią same za siebie. To bez wątpienia najlepsze memy, jakie powstały w 2016 roku. Mówią same za siebie. Fot. Nowoczesny Maoizm | FB

Zaraz po podpisaniu ustawy o TK, Andrzej Duda wziął się za kolejne. Tym razem o radiofonii i telewizji, o powoływaniu wyższych urzędników służby cywilnej oraz nowelizację ustawy o systemie oświaty.

I oczywiście ostatecznie przykleił sobie łatkę pana od podpisywania wszystkiego w ciemno, jak popadnie... 

Zobacz więcej memów: Andrzej Duda podpisuje WSZYSTKIE ustawy, a Jacek Kurski przejmuje TVP. To idzie ''dobra zmiana'' 

Co się działo? Co się działo? fot. Nowoczesny Maoizm | Facebook

Nie minął nawet rok, a rządy Andrzeja Dudy już nie podobały się wielu ludziom. Także dzieciom. 

W jednej ze szkół pojawił się napis ''Andrzej Dupa''. Do placówki wysłano grafologa, który pismo z drzwi porównywał z pismem z dziecięcych zeszytów. Później grupki uczniów trafiały do dyrekcji.

Będziemy tęsknić za Barackiem Obamą. Ale mamy przeczucie, że Donald Trump też będzie bardzo ''memicznym'' prezydentem! Będziemy tęsknić za Barackiem Obamą. Ale mamy przeczucie, że Donald Trump też będzie bardzo ''memicznym'' prezydentem! fot. Nowoczesny Maoizm | Facebook

W ostatnich miesiącach sporo mówiło się o napiętych stosunkach Polski z USA (i nie tylko) jednak czy pamiętacie, że już w pierwszym roku rządów Andrzeja Dudy na polu tym nie było najlepiej?

Wtedy prezydentem USA był jeszcze Barack Obama. W kwietniu Andrzej Duda poleciał do Ameryki z wizytą, ale z tamtejszym włodarzem się nie spotkał. 

Zobacz więcej memów: Andrzej Duda nie spotka się z prezydentem USA? A po co miałby to robić? W sieci tak to tłumaczą 

memy memy Fot. Andrzej Duda Memes | FB

Prezydentura mijała, a Andrzej Duda co chwila rozśmieszał wyborców. Szybko stał się najbardziej memicznym politykiem w kraju. 

memy memy Fot. Wykop.pl

Miny prezydenta wyłapywano (ok, robi się to do dzisiaj) przy każdej nadarzającej się okazji. Na przykład na premierze ''Smoleńska''.      

memy memy fot. Bartosz Krupa | East News za: Wykop.pl

Swój wielki, memiczny moment miał Andrzej Duda 22 listopada 2016 roku. Wtedy, na gali 25-lecia ''Super Expresu'' prezydent dostał kawałek tortu. Od Dody. 

Zobacz więcej memów: Doda podała ciasto Andrzejowi Dudzie. Ale jak! Coś takiego widzi się tylko raz na 25 lat

Memy Memy Fot. Andrzej Duda Memes | FB

         

Szczerość. Za to chyba cenimy prezydenta najbardziej. Szczerość. Za to chyba cenimy prezydenta najbardziej. fot. Polityczne LSD | Facebook

Ale sytuacji, w których prezydent stawał się memem, było dużo, dużo więcej. 

W zdrowym ciele zdrowy duch! W zdrowym ciele zdrowy duch! fot. kwejk.pl

          

Andrzej Duda na manewrach Andrzej Duda na manewrach fot. wykop.pl | zieluch

Pamiętacie takiego prezydenta? Zdjęcie zrobiono na początku 2017 roku w Żaganiu, gdzie Andrzej Duda rozpoczął wspólne szkolenie wojsk polskich i amerykańskich. 

Fotografie z tego wydarzenia okazały się wtedy doskonałą podstawą równie doskonałych memów. Aż trudno było wybrać najlepszy!

Zobacz: Andrzej Duda przetestował wojskowy sprzęt. Na memy nie trzeba było długo czekać - są WYSTRZAŁOWE

Andrzej Duda pisze list do ministra MON Andrzej Duda pisze list do ministra MON fot. imgflip.com

Były takie czasy, że w rządzie wszyscy lubili prezydenta. A później się to zmieniło. 

W pewnym momencie wywiązał się paskudny konflikt między Andrzejem Dudą i Antonim Macierewiczem. Było tak źle, że nasza głowa państwa zaczęła pisać listy. Najpierw do samego ministra obrony narodowej, później ze skargą do premier Beaty Szydło. 

Zobacz więcej memów: ''Macierewicz nie odpowiada na moje listy''. Andrzej Duda skarży się Beacie Szydło

Andrzej Duda na szczycie NATO w Brukseli 2017, Memy Andrzej Duda na szczycie NATO w Brukseli 2017, Memy fot. Sekcja Gimnastyczna | Facebook

Jest takie wspomnienie z Andrzejem Dudą w roli głównej, które za każdym razem wywołuje te same uczucia - radość i konsternację. To szczyt NATO, na którym prezydentowi zrobiono pamiętne zdjęcie z Emmanuelem Macronem i Angelą Merkel. 

Zobacz więcej memów: Andrzej Duda pojechał do Brukseli na szczyt NATO. Chyba mu się tam spodobało

Donald Trump w Polsce || Donald Trump w Polsce || Fot. Anonimowy Internauta | FB

W lipcu 2017 roku na polskiej ziemi zawitał ''mr president''. Donald Trump spotkał się wtedy z Andrzejem Dudą i zostawił po sobie garstkę naprawdę udanych memów z naszym prezydentem. 

Zobacz więcej memów: Donald Trump w Polsce. Spotkał się z Andrzejem Dudą - te memy przejdą do historii

Sąd Najwyższy - memy || Sąd Najwyższy - memy || Fot. Anonimowy Internauta | FB

A później przyszły protesty w sprawie sądów i łamania konstytucji. W kraju wrzało tak, jak nie wrzało od dawna. A Andrzej Duda... 

Zobacz więcej memów: Prezydent zawetował, odwetował i podpisał. A tymczasem Unia się wkurzyła

Sąd Najwyższy - memy || Sąd Najwyższy - memy || Fot. Racjonalna Polska | FB
Weto Andrzeja Dudy - Sąd Najwyższy jednak nie dla PiS - memy || Weto Andrzeja Dudy - Sąd Najwyższy jednak nie dla PiS - memy || Fot. Andrzej Duda Memes | FB

           

Andrzej Duda Andrzej Duda Fot. Wykop.pl

Projekty ustaw związanych z sądownictwem były zdaniem Andrzeja dudy niekonstytucyjne. Prezydent zaproponował więc własne. O ironio również nie do końca z konstytucją zgodne. Zresztą, z ''tą książeczką'' zawsze było mu trochę nie po drodze. 

Zobacz więcej memów: Andrzej Duda zrobił to, co zapowiedział. Pokazał projekt ustaw, ale coś poszło nie tak

Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | FB

               

Memy | Memy | Fot. Polska w dużych dawkach | FB

Andrzej Duda miał przez ostatnie trzy lata często pod górkę. Na przykład wtedy, gdy jego limuzyna wpadła na separator.

Zobacz więcej memów: Limuzyna wpadła na separator, ale co on robił na drodze? Tu trzeba powołać nową komisję

Albo wtedy, gdy stał się jednym z bohaterów bardzo dziwnego zdjęcia...

Przeczytaj: Prezydent Duda, hierarcha i tłum VIP-ów podziwiali wyczyny młodych sportsmenek. Nie zdołali ukryć emocji

Memy | Memy | Fot. Anonimowy Internauta | TT

Nie było mu lekko też na początku tego roku, gdy cała Polska żyła tematem ustawy o IPN. Wtedy Andrzej Duda podpisał kontrowersyjną zmianę prawa, a później tego żałował. 

Zobacz więcej memów: Andrzej Duda podpisał, ale żałuje. Ustawa o IPN jednak nie jest taka dobra

Memy Memy Fot. Wykop.pl

Jedno jest jednak pewne, prezydent ciągle się uczy i jest szansa, że z czasem będzie mu tylko łatwiej!

Zobacz więcej memów: Prezydent Duda uczy się całe życie. To jedyna droga, by utrzymać wysoki poziom

Memy | Memy | Fot. Wykop.pl

Andrzej Duda przez trzy lata zwiedził kawałek świata.

Był w Afganistanie...

Zobacz więcej memów: Prezydent pojechał do Afganistanu i zabawił się w żołnierza. Ta misja przejdzie do historii

Memy | Memy | Fot. Wykop.pl
Memy | Memy | Fot. Wykop.pl

Oglądał najpiękniejsze góry świata, bywał na najważniejszych szczytach. 

Memy Memy Fot. Iwo 3.0 | FB

Po trzech latach wiemy jedno - Andrzej Duda to osobistość (albo może osobliwość?) i zapamiętany zostanie na długo. 

Memy Memy Fot. Nowoczesny Maoizm | FB

A przed nim jeszcze dwa lata prezydentury! Już nie możemy się doczekać, co nam jeszcze pokaże!       

Memy Memy Fot. Potwory i Spółka | FB
Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | FB

              

Więcej o: