Najskuteczniejszy preparat na mszyce. Domowy sposób, który jest banalny i kosztuje tylko 3 zł

Zastanawiasz się co zastosować na mszyce? Domowy sposób, który potrafi zadziwić skutecznością, wykonasz w kilka minut. Dodatkowo nie wydasz na niego więcej niż 3 zł. Wszystko, czego potrzebujesz, prawdopodobnie masz już w swojej kuchni.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Mszyce żywią się sokiem roślinnym, a przez to nieodwracalnie niszczą liście oraz przenoszą szkodzące im choroby. Bardzo często pojawiają się w naszych uprawach na krzakach porzeczki czy drzewach czereśni. Warto reagować szybko w momencie gdy je zauważymy. Poniżej przedstawimy skuteczne domowe sposoby walki z nimi.

Zobacz wideo Jak mrozić i przechowywać owoce i warzywa?

Ocet na mszyce to jeden ze skuteczniejszych domowych sposobów. Oprysk z octu na mszyce zadziwia skutecznością

Jedną z najskuteczniejszych domowych substancji, jaką możemy zastosować na mszyce, jest ocet. Przygotowanie oprysku z jego użyciem jest banalnie proste. Jak je wykonać? Wymieszaj ocet z wodą w stosunku 1:10, czyli na 100 ml octu potrzebujemy 1 litr wody. Pamiętaj, aby wlewać ocet do wody, a nie odwrotnie. Aby roztwór lepiej przylegał do roślin, a działanie wydłużyło się, na koniec warto dodać łyżeczkę szarego mydła lub kilka kropli płynu do mycia naczyń. Następnie spryskujemy zaatakowane rośliny dokładnie, tak aby ciecz z nich spływała. Pamiętajmy, aby pryskać nie tylko z góry, ale też od spodu liści, gdzie mszyc jest najwięcej.

Co na mszyce? Domowy sposób, który zadziwia skutecznością. Wykorzystaj sodę

Skutecznie z atakiem mszyc rozprawi się też klasyczna soda oczyszczona. Wystarczy sporządzić z niej specjalny roztwór krok po kroku:

 • Przygotuj opakowanie sody oczyszczonej, odrobinę oleju oraz ciepłą wodę.
 • Uzupełnij szklankę do połowy ciepłą wodą, dodaj do niej ćwierć łyżeczki sody oczyszczonej, a następnie dolej pół łyżeczki oleju do smażenia.
 • Całość umieść w dozowniku.
 • Spryskaj nim rośliny, używając rozproszonego, szerokiego strumienia.

Jak stosować oprysk z drożdży na mszyce? To proste

Kolejną domową metodą na mszyce okazuje się oprysk sporządzony z drożdży. Ma ona na celu uchronienie roślin przez roznoszonymi przez te małe owady patogenami chorobotwórczymi i grzybami. Zawierają one w składzie jednokomórkowe grzyby, które nie są groźne dla roślin. Jednak wprowadzone na liście i inne organy roślin konkurują z grzybami chorobotwórczymi. Poprzez tę konkurencję utrudniają dalszy rozwój grzybów chorobotwórczych, dbając tym samym o zdrowie naszych roślin. Do przygotowania tego oprysku potrzebujemy:

 • 100 g drożdży piekarskich,
 • 0,5 litra mleka 3,2%,
 • 10 litrów wody,
 • odrobina szarego mydła.

Instrukcja przygotowania:

 1. Drożdże rozpuszczamy w mleku, a następnie rozcieńczamy wodą.
 2. Do roztworu możemy dodać około 1 łyżki płynnego szarego mydła, aby ciecz lepiej utrzymywała się na liściach.
 3. Tak przyrządzonym preparatem opryskujemy rośliny raz w tygodniu.

Ten wyjątkowy oprysk z drożdży można stosować przeciwko zarazie ziemniaczanej na pomidorach i ogórkach oraz przeciwko szarej pleśni na truskawkach.

Buzz.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: