Co na zrogowaciałe pięty? Ten lubiany owoc w mig rozwiąże problem! Sprawi, że znów będą gładkie

Zrogowaciałe pięty mogą zostać zapomniane raz-dwa! Skorzystaj z niezawodnych wskazówek i domowych sposób, które zdziałają cuda! Brak tych czynności może prowadzić do nieprzyjemnych efektów, objawiających się rogowaceniem pięt. Dowiedz się, jak pomóc swojej skórze.

Przyczyną zrogowaciałych pięt jest najczęściej ucisk, ścieranie lub odwodnienie. Oczywiście nie należy tego lekceważyć, ponieważ może to również świadczyć o rozwoju wielu chorób, takich jak np. łuszczyca. Jak zadbać o pięty? Jak usunąć zrogowaciały naskórek? Na te pytania znajdziesz odpowiedź poniżej. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Magdalena Biejat o "Recepcie dla Polski"

Jak usunąć zrogowaciały naskórek z pięt? Te sposoby zadziałają natychmiast

Cały ciężar ciała spoczywa na dolnych kończynach, tym samym pięty są podatne na różne dolegliwości. Warto zadbać o nie w taki sposób, który przyniesie ulgę natychmiast. Peeling do skóry pięt to świetne rozwiązanie, które można połączyć z domowy SPA. Ważne, aby peeling był gruboziarnisty, ponieważ właśnie wtedy najlepiej przygotuje skórę pięt do dalszej pielęgnacji. Po nałożeniu peelingu należy użyć balsamu nawilżającego i serum. Jeśli masz wolny wieczór, zakup w aptece lub drogerii skarpetki złuszczające zawierające mocznik i nałóż je podczas oglądania serialu. Czas założenia skarpetek to około 90 minut.

Domowe sposoby na zrogowaciałe pięty. Pożegnaj spękaną skórę stóp

Szorstkie pięty to nic przyjemnego, jednak można w łatwy sposób nawet w domu zniwelować ten kłopot. Domowa maseczka do stóp z miodu sprawi, że skóra stanie się nawilżona i delikatna w dotyku. Wystarczy połączyć szklankę ciepłego miodu, połówkę pomarańczy i dwie łyżki mleka. Taką mieszankę nałóż na stopy i trzymaj 40 minut. Jeśli nie masz w domu peelingu z apteki, nic nie szkodzi, ponieważ możesz zrobić to samemu w domu! Do balsamu dodaj odrobinę cukru lub kawy, wymieszaj i nałóż na stopy.

Nie rób tego, jeśli chcesz mieć gładkie stopy. Te błędy popełnia większość z nas

Pielęgnacja stóp musi być regularna, jeśli chcesz mieć piękny efekt. Peelingi i balsamy powinno używać się minimum raz w tygodniu. Podczas kąpieli należy wyszorować stopy, a po dokładnie je wysuszyć. Pamiętaj, aby nie złuszczać naskórka zbyt intensywnie np. pumeksem, ponieważ może to  zaszkodzić.

Więcej o: