Jak wyczyścić śmierdzącego mopa? Posyp go tą mieszanką, a będzie czysty i pachnący

Mop ma kontakt z wszystkimi możliwymi zabrudzeniami. Plamy od jedzenia w kuchni, czy błoto w korytarzu to tylko część. Nic zatem dziwnego, że z czasem mop może przesiąknąć nieprzyjemnym zapachem. Dzięki tej mieszance pozbędziesz się niechcianej woni. Składniki znajdziesz w kuchennej szafce.

Jednym z elementów sprzątania mieszkania jest mycie podłóg. Mop zbiera wszystkie nieczystości, które pozostawił po sobie odkurzacz. Przepłukanie go wodą po zakończeniu sprzątania nie wystarcza, aby pozbyć się brudu niechcianego zapachu. A jego ponowne użycie może nie tylko nie usunąć zabrudzeń, ale i rozprzestrzenić nieprzyjemną woń na podłodze. Sprawdź, jak możesz temu zaradzić. Wystarczą dwa składniki z kuchennej szafki. 

Zobacz wideo Płyn do paneli, który zrobisz samodzielnie w domu

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dlaczego mop zaczyna śmierdzieć? Istotna przyczyna

Podczas wycierania podłogi mop zbiera z niej zabrudzenia. Nie tylko plamy i kurz, ale też bakterie, które się na niej znajdują. Nieodpowiednie czyszczenie mopa po skończonym sprzątaniu może doprowadzić do rozwijania się bakterii i drobnoustrojów. W wyniku tego po pewnym czasie nowy mop zaczyna nieładnie pachnieć. Dlatego tak ważne jest utrzymywanie go w czystości. Nie tylko ze względu na zapach, ale przede wszystkim z uwagi na higienę i bezpieczeństwo. Nie trzeba go jednak od razu wyrzucać. Można zastosować ten trik, aby pozbyć się niechcianej woni.

Jak wyczyścić śmierdzącego mopa? Wypróbuj tę mieszankę

Aby mop był czysty i pachnący, a przede wszystkim pozbawiony bakterii, warto zastosować ten trik. Wymieszaj pół szklanki sody oczyszczonej z solą. Posyp tym włosie mopa i odstaw najlepiej na godzinę. Po tym czasie należy wypłukać go pod bieżącą wodą. Dla lepszego efektu warto po tym procesie od razu włożyć go do pralki i wyprać. Odpowiedni będzie nawet najkrótszy program. Dzięki temu mop nie będzie miał nieprzyjemnego zapachu, a na dodatek pozbędziemy się bakterii. Po wyschnięciu ponownie można używać mopa.

Więcej o: