Jak skutecznie wyczyścić fronty szafek? Poznaj sprawdzony trik, a będą błyszczeć jak nowe

Jak skutecznie wyczyścić fronty szafek? Jeśli notorycznie osadza się na nich tłuszcz, czy zostają ślady palców i nie wiesz, jak sobie z tym poradzić, to mamy na to sposób. Drogie detergenty nie będą potrzebne. Wystarczą produkty, które masz w kuchni, a szafki będą lśnić jak nowe.

Na frontach szafek kuchennych osadza się naprawdę wiele zanieczyszczeń. Ślady palców, czy też tłuszcz, chętnie na nich zostają. Jeśli nie chcesz używać sklepowych detergentów, koniecznie sprawdź nasze sprawdzone triki. Szafki będą lśnić jak nowe.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Dzięki temu sposobowi pozbędziesz się rys na talerzach. Sprawdź, jakie to proste!

Jak skutecznie wyczyścić fronty szafek? Sięgnij po ziemniaki

Jeśli chcesz skutecznie wyczyścić fronty szafek, jednak niekoniecznie masz ochotę używać sklepowych detergentów, z pomocą przyjdą ziemniaki. Warzywo doskonale nadaje się do usuwania tłustych plam z powierzchni mebli. Wystarczy, że przekroisz ziemniaka na pół i przetrzesz nim zabrudzone powierzchnie. Tłuste plamy znikną zaledwie w chwile. Po wszystkim możesz przetrzeć dodatkowo meble płynem do mycia naczyń. Równie dobrze zadziała on na zanieczyszczenia z tłuszczu, a w dodatku nada ładnego zapachu

Jak usunąć tłuste plamy z szafek? Niezawodna będzie soda oczyszczona lub ocet

Równie dobrym sposobem na pozbycie się tłustych plam z frontów szafek kuchennych będzie użycie sody oczyszczonej. Co więcej, substancja pomoże także usunąć odciski palców lub zaschnięte zanieczyszczenia. Wystarczy, że dobrze zmieszasz 2 łyżki sody oczyszczonej, z 0,5 litra wody. Następnie po prostu namocz miękką ściereczkę w miksturze i przetrzyj zabrudzone powierzchnie. Brud powinien błyskawicznie zniknąć.

Alternatywą może być także ocet. Ma on dość ostry zapach, dlatego warto wymieszać go na początek z wodą i płynem do mycia naczyń. Taki domowy specyfik poradzi sobie z brudem tak samo dobrze, jeśli nawet nie lepiej, z tłustymi plamami i odciskami palców. 

Więcej o: