Rośliny, które rosną w mgnieniu oka. Postaw je w swoim domu i poczuj się jak w dżungli

Rośliny, które rosną w mgnieniu oka. Jeśli lubisz ozdabiać swoje wnętrza zielenią, te egzemplarze będą doskonałym wyborem. Nie są trudne w uprawie, a w dodatku przy minimalnym wysiłku rosną jak szalone. Sprawdź, która roślina podoba ci się najbardziej.

Rośliny doniczkowe coraz bardziej zyskują na popularności. Te okazy rosną najszybciej, przy niewielkich wymaganiach. Jeśli zależy ci na okazałej roślinie, to sprawdź, który egzemplarz odpowiada ci najbardziej i najlepiej ozdobi twoje wnętrze.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Hodujesz w domu monsterę? Sprawdź, czy odpowiednio o nią dbasz

Zależy ci na okazałej roślinie? Postaw na monsterę

Monstera to naprawdę wspaniała roślina. Jej liście potrafią rosnąć do ogromnych rozmiarów, a w dodatku jej uprawa nie jest zbyt skomplikowana. Roślinie należy zapewnić przede wszystkim światło rozproszone i pamiętać, że właśnie w takim oświetleniu na liściach pojawiają się charakterystyczne dziury. Podlewanie również nie należy do trudnych czynności. Monsterę należy podlewać zawsze wtedy, kiedy ziemia lekko przeschnie. Nawozy wspomogą roślinę, choć nie są wymagane. Nawet bez nich monstera będzie rosnąć jak szalona.

 

Wolisz roślinę, która ma jeszcze bardziej egzotyczny wygląd? Starzec Rowleya jest właśnie dla ciebie

Starzec Rowleya bardzo chętnie i dość szybko wypuszcza nowe pędy. Jednak należy pamiętać, że w odróżnieniu od monstery, jego wymagania są zdecydowanie większe. Problem stanowi na przykład oświetlenie. Starzec Rowleya potrzebuje bardzo dużo światła, jednak bezpośrednie nasłonecznienie również nie będzie dla niego odpowiednie. Wybierz więc tę roślinę, tylko jeśli zapewnienie jej dobrych warunków nie stanowi dla ciebie problemu

 

Szukasz rośliny, która bujnie rośnie, jednak nie jest ogromna? Pilea będzie doskonałym wyborem

Pilea to ciekawa roślina doniczkowa, która podobnie jak monstera nie ma zbyt wielkich wymagań. W dodatku ma bardzo atrakcyjny wygląd. Przypomina ona trochę liście lilii wodnej. Roślina jest również mniejsza niż monstera, dlatego, jeśli wolisz mniejszy okaz, to tak zwany pieniążek będzie właśnie dla ciebie. Nie przerażają tutaj również wymagania, dlatego z pileą świetnie poradzą sobie nowicjusze.

 
Więcej o: