Wrzuć do pralki liść laurowy, a ubrania będą ci wdzięczne. Niezawodny trik naszych babć

Wystarczy wrzucić kilka sztuk liścia laurowego do pralki, by osiągnąć zaskakujący efekt. Ta popularna przyprawa, którą każdy ma w kuchni ma jeszcze inne zastosowanie. Sprawdź jakie, a już zawsze będziesz korzystać z tego genialnego triku, który znały jeszcze nasze babcie.

Liście laurowe mogą znaleźć zastosowanie nie tylko w kuchni, ale również podczas rutynowego sprzątania. Dodanie tej przyprawy do pralki sprawi, że ubrania będą pięknie pachnieć, ale również odzyskają dawny, utracony kolor. Sprawdź jak skutecznie używać liści laurowych podczas prania.

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Sposób na pachnące pranie. Wrzuć do prania liście laurowe

Używanie liści wawrzynu podczas prania to sposób, które stosowały już nasze babcie. Dzięki wrzuceniu ich bezpośrednio do pralki sprawimy, że ubrania będą świeżo pachnieć, a ich kolory staną się bardziej wyraziste. Ponadto liście laurowe zapobiegną zafarbowaniom, a białe tkaniny nie będą szarzeć. Z tego powodu sposób ten najbardziej polecany jest podczas wybielania jasnych firan, pościeli oraz obrusów. Aby uzyskać silniejszy efekt, poleca się przygotowanie wywaru. Weź kilka lub kilkanaście sztuk liści laurowych, zalej wodą i zagotuj na wolnym ogniu. Kiedy mikstura przestygnie, przelej ją do miski i zanurz w niej ubrania. Wywar odstaw na pół godziny, po czym wyciągnij tkaniny i przepierz je ręcznie lub wrzuć do pralki. Efekt sprawi, że będziesz stosować to częściej.

Domowe sposoby na pranie? Trik, aby ubrania nie traciły koloru

Nie tylko liście laurowe spośród domowych produktów, pozwalają zachować pierwotne kolory tkanin. Do pielęgnacji firan i obrusów równie dobrze nadaje się sól kuchenna, której dwie łyżki wrzucone do pralki, przywracają śnieżnobiały kolor i usuwają zabrudzenia. Sprawdzi się także dodanie do prania wody utlenionej. Z kolei do ciemnych i czarnych ubrań polecamy stosować napar z czarnej herbaty lub kawy. Niecałe pół szklanki płynu bez fusów wlewamy do przegródki w komorze piorącej i włączamy pranie. Przed zafarbowaniem i utratą koloru skutecznie chroni również inna popularna przyprawa, pieprz czarny, który można stosować do różnego rodzaju materiałów. Upewnij się tylko, że nie masz uczulenia na żaden z proponowanych produktów.

Więcej o: