Philodendron birkin będzie rósł jak szalony dzięki tym kilku zasadom uprawy. Sprawdź, czy je znasz

Philodendron birkin będzie rósł jak szalony dzięki tym kilku zasadom uprawy. To wspaniała roślina, która może stanowić wspaniałą ozdobę domu. Na szczęście nie jest on również zbyt wymagający, dlatego idealnie nada się dla nowicjuszy. Sprawdź, o czym warto pamiętać.

Hodowanie roślin doniczkowych, jest coraz bardziej popularne. Również philodendron birkin, zyskuje coraz bardziej w oczach ludzi. Poradzą sobie z nim nawet kompletni nowicjusze. Uroda jego liści potrafi zachwycić. Sprawdź więc, o czym warto pamiętać, hodując philodendron birkin.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Philodendron birkin to naprawdę wspaniała roślina. Sprawdź, o czym warto pamiętać w uprawie

Filodendrony są naprawdę łatwe w uprawie. Poradzą z nim sobie nawet kompletni nowicjusze. Najważniejsze, o czym trzeba pamiętać to zaledwie parę zasad:

  • Oświetlenie: Uważaj na bezpośrednie słońce. Filodendrony najlepiej radzą sobie w delikatnie zacienionych miejscach. Bezpośrednie promienie mogą poparzyć roślinę, dlatego zdecydowanie wystrzegaj się zbyt jasnych parapetów,
  • Temperatura: Najlepsza będzie zwykła temperatura pokojowa. Należy jednak wystrzegać się przeciągów, 
  • Podlewanie i zraszanie: Roślinę należy regularnie zraszać odstałą wodą. Natomiast jeśli chodzi o podlewanie, to zawsze należy najpierw upewnić się, że wierzchnia warstwa ziemi lekko przeschła. 
 

Philodendron birkin warto również nawozić. Nie musisz jednak niczego kupować

Do filodendronów najlepiej sprawdzą się naturalne nawozy, które możesz wykonać samodzielnie. Roślina potrzebuje pierwiastków takich jak azot, potas, magnez, cynk czy miedź. Jeśli więc myślisz o tym, z czego najlepiej będzie zrobić nawóz, wybierz żelatynę lub drożdże:

  • Nawóz z żelatyny: Żelatyna dostarczy roślinie azot. Do szklanki gorącej wody, dodaj łyżkę żelatyny, a następnie dobrze wymieszaj. W kolejnym kroku dodaj 3 szklanki zimnej wody. Tak przygotowany nawóz możesz dodawać do ziemi rośliny raz na trzy tygodnie. 
  • Nawóz z drożdży: Równie dobrym nawozem będzie taki wykonany z drożdży. Weź 10 g świeżych drożdży i zalej litrem ciepłej wody. Następnie wymieszaj wszystko dokładnie i odstaw na godzinę. Tak przygotowaną mieszanką podlej filodendron. 
Więcej o: