Skuteczny sposób na muchy w domu. Zamiast smarować nim ciało, daj go powąchać owadom

Jak pozbyć się much? Muchy są bardzo dokuczliwe za sprawą wydawanych dźwięków, a co gorsza również niebezpieczne, gdyż przenoszą bakterie i szybko się rozmnażają. Znamy sposób na muchy, z użyciem np. zapachów, których nienawidzą.

Muchy w domu powinniśmy bez wahania zwalczać, ponieważ bardzo często są nosicielami niebezpiecznych bakterii, które mogą prowadzić do groźnych dla człowieka chorób. Nie musimy ograniczać się do niewygodnej w użyciu łapki na muchy, jest wiele innych domowych sposobów, które skutecznie zaradzą problemom z insektami. Poznaj genialne metody na te szkodniki.

Zobacz wideo Sposób na uciążliwe muchy? Potrzebne są woda i monety

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Chcesz pozbyć się much z domu? Wypróbuj ten sposób

Skutecznym, domowym sposobem, który pozwoli ci pozbyć się niechcianych insektów, jest samodzielnie stworzony lep na muchy. Do przygotowania potrzebujesz artykułów, które prawdopodobnie masz już w domu. Wystarczy kilka łyżek płynnego miodu wymieszać z mąką kukurydzianą i rozsmarować powstałą mieszankę na talerzyku lub podstawce. Jeśli nie posiadasz tych artykułów, dobrze sprawdzi się także banan lub woda z cukrem. Takie pułapki rozstaw w miejscach, w których najczęściej pojawiają się uciążliwe owady, a na pewno się w nie złapią.

Sposób na muchy w domu. Odstraszające zapachy

Często zdarza się, że owady nie tolerują niektórych zapachów, zwłaszcza mocno intensywnych. W przypadku much jest to między innymi wanilia. Możesz zaopatrzyć się w świece o tym zapachu lub olejki eteryczne. Podobnie jest z olejkiem kokosowym, jego aromat sprawi, że muchy uciekną w popłochu. Ponadto zapachy te są relaksujące i przyjemne dla mieszkańców domu.

Rośliny odstraszające muchy. Posadź je i pozbądź się problemu

Oprócz świec i olejków warto przyjrzeć się bliżej roślinom, które również wydzielają odstraszające zapachy. Muchy, jak i większość insektów, nie przepadają za aromatem mięty. Warto zatem zasadzić tę roślinę i umieścić doniczkę w miejscu, w którym najczęściej pojawiają się owady. Dobrym wyborem będzie także lawenda, znienawidzona przez meszki oraz komary. Pamiętaj również, że muchy przyciąga z kolei zapach resztek jedzenia oraz długo leżących warzyw i owoców. Postaraj się pozbywać ich na bieżąco, a problem z pewnością zniknie.

Więcej o: