Pierścień ognia i Czerwony Księżyc: Jakie zjawiska astronomiczne czekają nas w 2023 roku?

Pierścień ognia i Czerwony Księżyc: Jakie zjawiska astronomiczne czekają nas w 2023 roku? Jeśli kogoś zastanawia, jakie widowiska przygotował dla nas kosmos w tym roku i jakie astronomiczne znaczenie będą one miały, to spieszymy z odpowiedzią. Dowiedzmy się, kiedy można je podziwiać.

Kalendarz księżycowy mówi jasno, jakie zjawiska czekają na nas w 2023 roku. Wiemy, kiedy nastąpi pełnia, a kiedy będzie można podziwiać tak zwany "Czerwony Księżyc". W tym roku czeka nas również zaćmienie Słońca. Sprawdź, jak wpłynął na wszystkich te zjawiska. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Tak w przyspieszeniu wyglądało zaćmienie słońca z 10 czerwca

Jakie zjawiska czekają nas w 2023 roku? Między innymi Pierścień ognia i czerwony Księżyc

W 2023 roku możemy spodziewać się kilku ciekawych zjawisk astronomicznych. Co więcej, będą one na nas wpływać w różny sposób. Czekają na nas między innymi "Pierścień ognia" oraz "Czerwony Księżyc":

  • "Pierścień ognia" - czyli po prostu zaćmienie Słońca będzie można obserwować w tym roku aż dwa razy. Pierwsze odbędzie się już 10 kwietnia. Natomiast drugi raz doświadczymy "Pierścienia ognia" 14 października
  • "Czerwony Księżyc" - tak nazywamy zjawisko, kiedy Księżyc traci dostęp do światła słonecznego i nabiera przez to czerwonego koloru. W tym roku zjawiska doświadczymy również dwukrotnie. Pierwsze, półcieniowe zaćmienie ukaże się 5 maja, natomiast drugie, częściowe zaćmienie będziemy mogli obserwować 28 października

Jak wpłyną na nas te zjawiska? Astrolodzy nie mają złudzeń

Oprócz niesamowitego widowiska warto zdać sobie sprawę z tego, że według astrologii mają one również znaczenie dla naszego samopoczucia. W trakcie tych zjawisk przepływ światła zostaje zaburzony. Już od starożytności wierzono, że w trakcie ludzie zgłębiają samych siebie, a także odkrywają głęboko skrywane tajemnice. Według astrologów zjawiska mają za zadanie wspomóc nasz rozwój. 

Przypominamy, że astrologia i horoskopy to tylko zabawa z przymrużeniem oka, która nie ma na celu nikogo obrazić!

Więcej o: