Kontrowersyjna naklejka na samochodach. Co oznacza? Kierowcy coraz częściej bojkotują znany symbol

Popularny od lat symbol u wielu kierowców pokazywał przynależność do pewnej grupy. Ostatnimi czasy można zauważyć nową naklejkę, jawnie bojkotującą tych, którzy naklejają Ichtysa na swoje pojazdy. Wyjaśniamy, jak wygląda i co oznacza popularna wlepka.

Kierowcy często przyklejają naklejki na tył swoich samochodów. Mogą to być ostrzeżenia dla innych użytkowników ruchu drogowego o tym, że w środku jadą dzieci, informacje o swoim wyznaniu czy też wlepki ironiczne. Ostatnio coraz częściej można spotkać kontrowersyjną naklejkę z rekinem pożerającym małą rybkę. Co ona oznacza?

Zobacz wideo Jak bezpiecznie kupić używany samochód? Ekspert odpowiada

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co oznacza rybka na samochodzie? Popularny symbol jest dla niektórych szczególnie ważny

Na wielu samochodach można zauważyć znak rybki — są to dwie linie, przecinające się ze sobą w miejscu ogona i stykające z drugiej strony. Jest to ichtys, symbol chrześcijan. Kierowcy naklejają go, by poinformować innych uczestników ruchu drogowego o swoim wyznaniu. Nie jest to jedyne znaczenie. Na ulicach coraz częściej można zauważyć ironiczne naklejki z wykorzystaniem tego symbolu.

Dzięcioł białogrzbiety jest jednym z naszych najrzadszych dzięciołów, do życia potrzebuje olbrzymich ilości martwych drzew, głównie liściastych.
Zima jest świetną porą na obserwację tych ptakówCzy można ściąć gałęzie z drzewa sąsiada, jeśli sięgają aż na naszą działkę?

Popularna naklejka na ulicach. Nawiązuje do znanego symbolu

Kierowcy naklejają na swoje samochody wlepki o różnych znaczeniach. Coraz częściej jest zauważalna specjalna naklejka, satyra na popularnego Ichtysa. Jest to rekin z wyszczerzonymi zębami polujący na małą rybkę. W ten sposób kierowcy wyrażają dezaprobatę do sposobu, w jaki inni użytkownicy ruchu drogowego informują o swoim wyznaniu. Na ulicy zdaniem wielu jest to zupełnie niepotrzebne, stąd oburzenie kierowców, którzy nie utożsamiają się z tą religią.

Sztabki złota. Jak wydobywa się złoto?Złoża złota na świecie maleją. Jak pozyskiwać cenny kruszec?

Jakie naklejki można zauważyć na samochodach? Symbole i ostrzeżenia

Wielu kierowców traktuje swój samochód jak środek do wygłaszania własnych poglądów czy znakowania ostrzeżeń. Oprócz znaków religijnych pojawiają się także naklejki wyrażające sprzeciw dla przemocy wobec zwierząt czy prośby do innych użytkowników ruchu o zmniejszenie prędkości na drodze. Pojawiają się również ostrzeżenia z informacją o tym, że w środku auta znajdują się małe dzieci.

Więcej o: