Karnawał 2023: kiedy pierwsza impreza karnawałowa? Już czas, aby przygotować kostium!

Kiedy karnawał 2023? Od kiedy do kiedy trwa karnawał w tym roku? Rozpocznie się jeszcze w tym tygodniu. Pora przygotować przebrania na karnawał dla dorosłych i stroje karnawałowe dla dzieci. Najbardziej typowe są maski weneckie. Dowiedz się wszystkiego, co warto wiedzieć o tym czasie.

Karnawał rozpocznie się już naprawdę niedługo, ponieważ już w tym tygodniu. To ostatnia chwila, aby przygotować kostiumy i dowiedzieć się na ten temat trochę więcej. Sprawdź, co warto wiedzieć o karnawale i kiedy się rozpocznie. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Brokatowa kreska na oku, czyli makijaż idealny na karnawał krok po kroku

Karnawał 2023: Kiedy karnawał 2023? Sprawdź, kiedy będzie ostatnia sobota karnawału 2023

Karnawał rozpocznie się już naprawdę niedługo. Początek będzie w Święto Trzech Króli, czyli 6 stycznia. Będzie on trwać dokładnie 42 dni i zakończy się w tak zwane "Ostatki", tuż przed Środą Popielcową. Będzie to 21 lutego. To ostatni moment, aby wyszaleć się przed Wielkim Postem. 

Karnawał 2023: Impreza karnawałowa, jakie ciekawe przebrania na karnawał dla dorosłych? 

Choć niektórym osobom wydaje się, że tylko dzieci przebierają się na Karnawał, to jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby również dorośli bawili się w ten sposób. Stroje mogą być naprawdę różne, a wiele sklepów i wypożyczalni oferuje szeroki wybór. Można przebrać się za ulubioną postać z filmu czy kreskówki, ale również za rośliny czy przedmioty. Pomysłów jest naprawdę sporo, a wiele osób naprawdę tworzy piękne kolorowe stroje, którymi chętnie się chwalą. Warto się nimi zainspirować.

 

Karnawał 2023: Najsłynniejszy karnawał w Wenecji. Zobacz piękne maski weneckie

Możesz również założyć jeden z najsłynniejszych elementów przebrania na Karnawał. Maski weneckie, które pochodzą z najsłynniejszego karnawału w Europie, są nie tylko pięknym, ale i bardzo popularnym dodatkiem w tym okresie. Wielu turystów co rok udaje się do Wenecji, aby obchodzić tam Karnawał. Również w tym roku, przygotowano tam wiele atrakcji. Pomiędzy 4, a 21 lutego odbędą się najważniejsze obchody Carnevale di Venezia. Warto wspomnieć także, o atrakcjach organizowanych w Rio de Janeiro. Karnawał jest tam organizowany od XVII wieku i hucznie obchodzi się go tam zawsze przez 5 dni. 

 
Więcej o: