IMGW wydało ostrzeżenie. W ten weekend lepiej nie wychodź z domu! Zagrożone są wszystkie województwa

Czy w ten weekend będzie padał deszcz? Jaka będzie pogoda na Trzech Króli? IMGW wydało ostrzeżenie dotyczące najbliższych dni. W niektórych miejscowościach lepiej nie wychodzić z domu. Jak zachować się podczas wichury? Zagrożenie obejmie wszystkie województwa.

IMGW wydało dziś ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia, dotyczące niemal wszystkich województw. Pogoda nie będzie nam sprzyjać w ciągu najbliższych dni. Na ulicy może być bardzo niebezpiecznie, dlatego lepiej zostać w tym czasie w domu. Dowiedz się, których rejonów dotyczy ostrzeżenie i mądrze zaplanuj długi weekend.

Zobacz wideo Kierowca nie zachował ostrożności w deszczu i spowodował stłuczkę na autostradzie. Jego zachowanie po kolizji naraziło innych uczestników ruchu

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co oznacza ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia? Jak zachować się przy silnym wietrze?

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że w danym regionie warunki pogodowe mogą stwarzać niebezpieczeństwo. Występują wtedy utrudnienia i opóźnienia w ruchu drogowym, a także możliwość odwołania imprez plenerowych przewidywanych w zagrożonym rejonie. Zaleca się unikanie miejsc pełnych drzew i ostrożność na drodze. Należy schować do domu przedmioty, które stoją na zewnątrz, takie jak doniczki czy suszarki na pranie. Warto w takiej sytuacji regularnie sprawdzać komunikaty meteorologiczne.

W których województwach wydano ostrzeżenie? Niebezpiecznie jest w całej Polsce

IMGW wydało dziś ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia w całej Polsce. Możliwe niebezpieczeństwo różni się jednak w zależności od regionu. Ostrzeżenie przed bardzo silnym wiatrem pojawiło się w województwach:

  • zachodnio-pomorskim,
  • lubuskim,
  • wielkopolskim,
  • dolnośląskim,
  • opolskim,
  • śląskim,
  • małopolskim,
  • łódzkim,
  • świętokrzyskim,
  • podkarpackim.

Wiatr pojawi się także w części województwa mazowieckiego, lubelskiego i kujawsko-pomorskiego. W pozostałej części kraju wydano ostrzeżenie o oblodzonej jezdni. Zalecana jest szczególna ostrożność na drodze i jazda z niską prędkością. Ponadto na północy kraju wydano ostrzeżenie hydrologiczne. W województwie pomorskim i zachodnio-pomorskim poziom wody może znacząco wzrosnąć.

Czy w ten weekend będzie padać deszcz? Prognoza pogody na kolejne dni

Przed nami długi weekend, na który Polacy z pewnością czekali. Wiele osób zaplanowało w tym czasie wyjazdy, jednak czy pogoda dopisze i pozwoli na relaksujące spacery? Piątek ma być deszczowy w niemal całym kraju. Sytuacja wygląda podobnie w weekend. W centrum i na północnym wschodzie znów pojawi się zima. Temperatury będą się wahać od -3 do 4 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie na południowym zachodzie. Tam temperatury sięgną nawet 9 stopni. W całej Polsce będzie padać deszcz, a dodatkowo na wschodzie spadnie śnieg.

Więcej o: