Zbyt ciasne buty? Wypróbuj ten prosty trik a ten problem odjedzie w zapomnienie

Przymierzając buty w sklepie, wydaje się, że rozmiar pasuje idealnie. Nie tylko świetnie pasują ale są wygodne więc kierujesz się do kasy. Jednak po powrocie do domu i założeniu butów okazuje się, że jednak nie są tak dopasowane jak się wydawało. Na szczęście istnieją proste domowe sposoby na pozbycie się tego problemu!

Twoje wymarzone buty okazały się mniej wygodne niż były przy przymiarce. Przy kupowaniu obuwia, zawsze warto pamiętać, że lepszą opcją będą trochę za duże niż za małe. Materiał zawsze może się skurczyć, jak i nie zawsze but wkładamy na gołą stopę. Na szczęście są sposoby, żeby rozciągnąć but w domu, bez konieczności wycieczki do szewca.

Zobacz wideo Sneakersy - najlepszy sposób na przełamanie eleganckiej stylizacji?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zimno na za ciasne buty. Obuwie do zamrażarki

Jeśli twoje buty są za ciasne, a ty chcesz uniknąć obtarć i bólu stóp jest na to bardzo prosty trik. Będziesz potrzebować wody, woreczków foliowych i zamrażarki. Do dwóch woreczków należy nalać trochę wody, tyle, żeby zmieściły się do środka buta. Woreczki trzeba dobrze związać, by uniknąć wylania się wody. Dopilnuj, by woreczek z wodą dokładnie wypełniał wnętrze obuwia. Następnym krokiem jest włożenie butów wypełnionych woreczkiem z wodą do zamrażarki i pozostawienie ich tam na co najmniej kilka godzin. Zamrożona ciecz zwiększa swój normalny rozmiar, co pomoże w naturalnym rozciąganiu obuwia.

Rozciąganie butów ciepłem. Do włosów i do butów

Do rozciągnięcie butów za pomocą ciepła będziemy potrzebować dwóch par skarpet, najlepiej grubszych na przykład sportowych. Zakładamy je na stopy, następnie wkładając za ciasne buty. Suszarkę do włosów ustawiamy na średnią temperaturę i strumień ciepłego powietrza kierujemy bezpośrednio na miejsca, które uwierają w stopę. Poruszamy suszarką w te i z powrotem utrzymując ją o kilka centymetrów od obuwia. Ogrzewamy buty około dwóch minut jednocześnie poruszając stopą w środku. But można zdjąć dopiero po jego całkowitym ostygnięciu. Należy pamiętać, że ciepło może spowodować zmiękczenie kleju w butach. W rezultacie cholewka i podeszwa mogą się oddzielić.

Więcej o: