O czym warto wiedzieć przy praniu bielizny? Pamiętaj o tych zasadach, zanim włożysz ją do pralki

O czym warto pamiętać przy praniu bielizny? Okazuje się, że nie każdy robi to odpowiednio. Przez to bielizna często jest szorstka i nieprzyjemna, a także szybko się niszczy. Jednak jeśli zapamiętasz tych kilka prostych zasad, to twoje pranie będzie pachnące i miękkie jak nigdy wcześniej.

Nie wszyscy pamiętają o niektórych zasadach w trakcie przygotowań bielizny do prania. Przez to jest ono często nieprzyjemne w dotyku. Podpowiemy ci, o czym warto pamiętać, kiedy przygotowujesz bieliznę do prania. Będzie miękka i pachnąca jak nigdy. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak szybko usunąć plamę z czerwonego wina?

Jak odpowiednio przygotować się do prania bielizny? Sprawdzaj zawsze metkę

Jeśli zamierzasz prać bieliznę, jednak zawsze po wyjęciu z pralki była ona szorstka lub po prostu nieprzyjemna, to możliwe, że pomijasz którąś z tych rzeczy: 

  • Sprawdzaj metkę — To najważniejsza rzecz do sprawdzenia. Producent podaje tam potrzebne informacje, które pomogą ustawić odpowiedni program. Warto pamiętać, że nie każda bielizna będzie nadawać się do włożenia do pralki. Wiele biustonoszy, czy też majtek wymaga ręcznego prania,
  • Segreguj pranie — Pamiętaj, aby zawsze segregować bieliznę na kolorową i białą. Zwracaj także uwagę na materiał, z jakiego wykonane jest ubranie, 
  • Bieliznę pierz zawsze osobno od reszty ubrań — Bielizna to specjalna cześć garderoby, która często wymaga oddzielnego prania.

Jak prać bieliznę? Odpowiedni program i płyn to podstawa

Wiesz już jak przygotować bieliznę do prania, ale warto także odpowiednio ustawić pralkę i dobrać płyn. Najlepszym programem będzie "bielizna", "pranie delikatnie" lub "pranie ręczne". Dzięki temu twoje ubrania się nie uszkodzą. Również temperatura ma ogromne znaczenie. W przypadku kolorowej bielizny najlepiej ustawić 40ºC natomiast w przypadku białej 60ºC. Jeśli chodzi o płyn lub proszek, to najlepiej wybrać takie, które będą hipoalergiczne, lub zmiękczające tkaniny. Dzięki temu bielizna nie wywoła później podrażnień na skórze. 

Więcej o: