Dodaj 2 łyżki tego specyfiku do wody, a twoje panele będą lśniły, jak w pałacu. Efekt cię zaskoczy!

Panele w twoim domu straciły swój blask? Nie musisz wymieniać ich na nowe, aby cieszyć się lśniącą podłogą. Wystarczy, że umyjesz je tą miksturą, a panele będą wyglądały zjawiskowo. Potrzebne składniki z pewnością masz w domu. Sprawdź, jak dbać o podłogę domowymi sposobami.

Panele są tańsze od parkietu, czy drewnianej podłogi, jednak nie znaczy, że muszą wyglądać gorzej. Utrzymanie czystości na podłodze wyłożonej panelami jest prostsze. Aby cieszyć się ich dobrą kondycją jak najdłużej, należy o nie dbać. Warto wiedzieć czego unikać podczas sprzątania oraz jakich specyfików używać, aby panele lśniły i błyszczały, jak po zakupie, mimo upływu lat. Wymieszaj te składniki i umyj podłogę, a efekt z pewnością cię zaskoczy. 

Zobacz wideo Jak sprytnie wykorzystać szare mydło?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dlaczego panele nie błyszczą? To nic strasznego

Nie da się ukryć, że z czasem panele mogą stracić swój blask i stać się matowe. Dzieje się tak przez użytkowanie podłogi. Chodzenie, przesuwanie mebli, używanie zbyt silnych detergentów. Przyczyną może też okazać się brak odpowiedniego przygotowania do mycia podłogi. Należy usunąć z nich piasek i drobinki, najlepiej za pomocą odkurzacza, aby uniknąć porysowania paneli mopem. To wszystko wpływa na to, że podłoga może nie błyszczeć. Na szczęście można to naprawić bez wymiany paneli.

Domowe sposoby na błyszczące panele. Wypróbuj tę mieszankę

Aby przywrócić blask panelom, warto przygotować prostą mieszankę złożoną z domowych składników, którą można zastosować po umyciu i wyschnięciu podłogi. Wystarczy do pół litra ciepłej wody dodać 120 ml octu i dwie łyżki oleju, a następnie wszystko wymieszać. Taką mieszankę możesz przelać do butelki z rozpylaczem i spryskać podłogę. Kolejnym krokiem jest wytarcie paneli suchą szmatką.

Jak myć panele, żeby się świeciły? Dodaj dwie łyżki octu do wody

Dobrym sposobem na poprawienie wyglądu paneli jest dodanie octu do wody. Do 3 litrów ciepłej wody wlej 2 łyżki octu spirytusowego. Dzięki temu trikowi pozbędziesz się smug, a panele zaczną znowu błyszczeć. Należy zapamiętać, że mycie powinno odbywać się wzdłuż łączeń, nie odwrotnie. 

Więcej o: