Jak skutecznie prać skarpetki? Wymieszaj i wylej, a będą jak nowe! Ten produkt znajdziesz w kuchni

Jak skutecznie doprać skarpetki? Brudne podeszwy skarpetek, szczególnie białych, to odwieczny problem każdego z nas. Zdarza się, że pomimo wielu prań i często nietanich specyfików sklepowych pozostają na nich szare lub żółte plamy. Znamy domowy i tani sposób na to, jak się ich pozbyć!

Skarpetki to nieodłączna część codziennych stylizacji. Niestety są one narażone na największe zabrudzenia, przez co często, nawet najlepsze sklepowe detergenty, nie są w stanie poradzić sobie z zabrudzeniami na ich spodzie. Dlatego też warto sięgnąć po sprawdzone domowe sposoby. Podpowiadamy, co zrobić, aby twoje skarpetki znów wyglądały jak nowe.

Zobacz wideo Idealnie białe firanki? Dwa domowe sposoby

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pranie skarpetek to niełatwa sztuka? Sprawdzą się tanie, domowe sposoby

Jasne skarpetki to dla wielu tymi ulubionymi, lecz także ogromną zmorą, gdyż dopranie ich często potrafi spędzać sen z powiek. W takim przypadku warto sięgnąć po produktu, które można znaleźć w swojej kuchni lub kupić za grosze. Należy również pamiętać, aby przed każdym czyszczeniem przewrócić bieliznę na prawą stronę i wytrzepać z pozostałego kurzu, czy piasku.

Jak doprać skarpetki? Wypróbuj składnik, który znajdziesz w swojej kuchni 

Do walki z zabrudzeniami i odbarwieniami na skarpetkach warto wykorzystać sodę oczyszczoną, która kosztuje zaledwie kilka złotych. W połączeniu z wodą tworzy idealny środek do prania. Przed rozpoczęciem czyszczenia namocz skarpetki w ciepłej wodzie. Następnie połącz sodę oczyszczoną z wodą, tak aby powstała gęsta masa przypominająca pastę. Mieszanka powinna zacząć się pienić, gdy tak się stanie rozprowadź ją w miejscu plam i delikatnie potrzyj. Na koniec wypierz swoją bieliznę w pralce

Domowy sposób na usuwanie brudu ze skarpetek. Pomoże ci w tym ocet!

Jak się okazuje ocet nie tylko pomoże ci w kuchni, ale jest także niezawodnym sposobem na uporczywe zabrudzenia na twojej bieliźnie. Co zrobić, aby za jego pomocą skutecznie doprać plamy na skarpetkach? 

Przygotuj pół litra zimnej wody w misce i dodaj do niego szklankę octu. Następnie w przygotowanej mieszance namocz skarpetki i pozostaw je na pół godziny, bez dodatkowego szorowania. Po wyjęciu bielizna może wydawać nieprzyjemny zapach, dlatego też warto wyprać ją także w pralce. Ocet usunie nie tylko zabrudzenia, ale również spowoduje usunięcie bakterii oraz zmiękczy materiał. 

Więcej o: