Kalendarz 2023: dni wolne od pracy i święta. W tych terminach warto zaplanować urlop

Dni wolne 2023: kalendarz świąt. Jak wygląda w nowym roku? Warto wiedzieć, kiedy wypadają dni wolne, aby odpowiednio zaplanować dłuższy weekend i urlopy. Święta 2023 zarówno katolickie, jak i święta prawosławne 2023, wyglądają naprawdę obiecująco pod względem odpoczynku.

Jeśli zastanawiasz się jak zaplanować urlop w 2023 roku, spieszymy z pomocą. W tym roku możesz spokojnie myśleć o wielu dniach wolnych od pracy. Jeśli odpowiednio je rozplanujesz, czeka cię całkiem sporo długich weekendów. Dowiedz się, kiedy najlepiej wziąć urlop.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo "Nie polecę, nie warto", czyli jak oszczędzić na wakacjach. Bronek radzi w "Co tak drogo"

Kalendarz dni wolnych od pracy: Kiedy są Święta wielkanocne w 2023?

Jednymi z ważniejszych dni wolnych w tym roku będą te, które wypadną w Wielkanoc. Jednak jest to Święto ruchome, dlatego nie każdy wie, kiedy dokładnie wypada. W tym roku Wielkanoc będzie 9 kwietnia. Wielka Sobota będzie 8 kwietnia, natomiast Poniedziałek Wielkanocny będzie 10 kwietnia. Warto również pamiętać, że 2 kwietnia odbędzie się też Niedziela Palmowa, która rozpocznie cały Wielki Tydzień. 

Dni wolne i święta 2023: czy święta prawosławne 2023 się wliczają? 

W 2023 roku będzie całkiem sporo dni wolnych od pracy. Łącznie będzie ich aż 110, jeśli uwzględnimy wszystkie weekendy i święta. To całkiem sporo, choć nie wszyscy będą zadowoleni. Niestety osoby prawosławne nie będą miały dni wolnych w ich święta. Choć warto wspomnieć, że mogą negocjować z pracodawcą na ten temat.

Majówka 2023: Zaplanuj dobrze urlop. Czeka na ciebie naprawdę długi weekend

Warto pamiętać także o majówce. 1 maja wypada w poniedziałek, natomiast 3 w środę. Możesz więc naprawdę przedłużyć sobie weekend, jeśli zaplanujesz urlop na 2 maja. W dodatku, jeśli weźmiesz jeszcze wolne 4 i 5 maja, to czeka cię ponad tydzień urlopu. 

Więcej o: