Kosztuje tylko 3 zł. Daje efekt niczym profesjonalny zabieg z salonu fryzjerskiego za 700 zł

Śnią ci się lśniące i gładkie włosy? Jeśli twoje pukle są wyraźnie zniszczone, ciężkie do ułożenia i puszące się mamy dla ciebie kilka trików! Czym jest laminacja włosów i jak ona działa? Czy można przeprowadzić ten zabieg w domu bez konieczności wydawania milionów monet? Sprawdzamy

Zabieg laminacji włosów sprawia, że są one odżywione, zregenerowane, wzmocnione i jedwabiście gładkie. Pozwala ona naszym pasmom nabrać blasku i wyjątkowej gładkości. Jednoczenie laminacja włosów sprawia, że są one mocniejsze i bardziej podatne na stylizacje. I co chyba najciekawsze, zabieg pozwala w końcu poradzić sobie z problemem rozdwajających się końcówek.

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

 Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Profesjonalny zabieg laminacji włosów. Koszt i skutki

Większość profesjonalistów posiada w swojej ofercie zabieg laminacji. Efekt utrzymuje się około trzech miesięcy a jego cena wynosi około 500-700 złotych. W celu laminacji włosów potrzebne są dwie substancje: keratyna i żelatyna. Obie pomagają w domknięciu łusek włosów, dzięki czemu pasma stają się wyjątkowo gładkie, mocniejsze i lśniące. Choć keratyna jest składnikiem kosmetyków z przeznaczeniem do profesjonalnego wykorzystania, to żelatyna jest zwyczajnym produktem spożywczym.

 

Styropian ubrudzony, np. resztkami jedzenia, powinien trafiać do pojemnika na odpady zmieszane. Gdzie wyrzucić styropian? Pamiętaj o tym podczas segregacji odpadów!

Laminacja włosów w domu. Wystarczą trzy rzeczy

Dzięki dużej zawartości kolagenu w żelatynie wykorzystywanie jej do laminacji włosów przynosi znakomite rezultaty wygładzające. Galaretki, które są dostępne w sklepach są bogate w żelatynę, przez to też w kolagen, więc świetnie sprawdzą się w zabiegach pielęgnacyjnych. Efekty domowej laminacji utrzymują się przez około trzy mycia. Czego będziemy potrzebować:

  • żelatyny,
  • maski bądź odżywki do włosów,
  • foliowy czepek na głowę.

Co ważne zabieg można stosować na każdy rodzaj włosów, a tym kręconych, nadaje im blask i pozwala uporządkować fryzurę bez konieczności prostowania.

Maseczka Rozgnieć ten owoc i wmasuj w skórę. To idealny sposób na gładką twarz!

Jak zalaminować włosy w domu? Instrukcja krok po kroku

Zabieg laminacji w domu jest bardzo prosty. Jeśli już mamy wszystkie składniki potrzebne do wykonania pielęgnacji możemy zaczynać!

  1. Dokładnie umyj włosy.
  2. Przyrządź mieszankę do laminacji: 2 płaskie łyżki żelatyny rozpuść w 4 łyżkach gorącej wody, po czym wymieszaj je z 2 łyżkami maski lub odżywki do włosów.
  3. Rozprowadź miksturę po włosach, pomijając nasadę.
  4. Owiń głowę folią lub włóż czepek, a następnie owiń głowę ręcznikiem.
  5. Odczekaj około 40 minut po czym zmyj mieszankę i wysusz włosy za pomocą suszarki.
Więcej o: