Jakie rasy kotów są najmądrzejsze? To prawdziwe mądrale wśród domowych pupili. Inteligentne rasy kotów

Jakie rasy kotów są najmądrzejsze? Kot orientalny, kot brytyjski krótkowłosy, kot vorwerk, kot szkocki, kot norweski leśny, kot bengalski czy kot sfinks? Każda z tych ras ma swoją indywidualną osobowość. Który z nich zasługuje jednak na miano kociego geniusza?

Inteligentny zwierzak to marzenie wielu osób. To właśnie one najszybciej uczą się komend, a czasem posiadają nawet naprawdę wysoko rozwiniętą inteligencję emocjonalną. Poznaj trzy rasy kotów, które są najmądrzejsze. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Koci masaż na cztery łapy? Bardzo proszę!

Jakie rasy kotów są najmądrzejsze? Na pewno należy do nich kot syjamski

Jedna z najmądrzejszych ras wśród tych zwierzaków to kot syjamski. To bardzo żywiołowe pupile, które chętnie się bawią, a także uczą nowych rzeczy. Należy pamiętać, że potrzebują one także bardzo dużo uwagi właściciela i towarzystwa. Najlepiej więc zapewnić tej rasie drugiego kociego towarzysza. U hodowcy, za jednego zwierzaka można zapłacić nawet 3000 zł. Jednak uroczy i zabawowy charakter kota, na pewno zrekompensuje te koszty. 

 

Jakie rasy kotów są najmądrzejsze? Koty abisyńskie to prawdziwe geniusze

Te koty uwielbiają się wspinać i bawić. Właściciele spokojnie mogą pomyśleć o nauczeniu ich różnych sztuczek. To również zwierzaki, które kochają się wspinać, dlatego pamiętaj, aby zapewnić kotu wielopoziomowy drapak. Co więcej, osobniki tej rasy, to prawdziwe pieszczochy. Kochają się przytulać i spędzać czas ze swoim właścicielem. Niektórzy mówią nawet, że koty abisyńskie mają "psi" charakter. 

 

Kot norweski leśny. Niezwykły kot z ponadprzeciętną osobowością

Kot norweski leśny to pupil o długiej sierści i bardzo eleganckim wyglądzie. W dodatku jest naprawdę bardzo inteligentny i mocno przywiązuje się do swojego właściciela. To zwierzaki, które uwielbiają pieszczoty i zabawę. To również koty, które uwielbiają się włóczyć, dlatego warto pomyśleć nawet o wyprowadzaniu ich na spacery. 

 
Więcej o: