Żelazko będzie znacznie bardziej efektywne, kiedy zastosujesz ten trik. Prasowanie zajmie moment

Żelazko będzie znacznie bardziej efektywne, kiedy zastosujesz ten trik. Prasowanie to często bardzo długa i żmudna czynność. Warto więc spróbować ją jak najbardziej skrócić. Na szczęście mamy trik, który pomoże ci znacznie przyspieszyć prasowanie. Wystarczy, że sięgniesz po folię aluminiową.

Prasowanie nie należy zwykle do ulubionych czynności. Niestety jest ono żmudne i często dość frustrujące. Na szczęście istnieje sposób, aby przyspieszyć cały proces. Dzięki temu trikowi skończysz prasować w mig! Sięgnij tylko po folię aluminiową.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Ułatwiamy prasowanie, czyli krochmal w sprayu i sposoby na przypalone lub zepsute żelazko

Żelazko będzie znacznie bardziej efektywne. Sięgnij po folię aluminiową

Jeśli jesteś osobą, która nie za bardzo lubi prasować i jest ono dla ciebie żmudne i frustrujące, mamy dla ciebie trik, który pomoże przyspieszyć cały proces. Wystarczy sięgnąć po folię aluminiową. Nie wszyscy znają ten sposób, a jest naprawdę przydatny. Weź spory kawałek folii aluminiowej i połóż pod pokrowcem deski do prasowania. Możesz również włożyć ją bezpośrednio pod ubranie. Folia odbije ciepło wydzielane przez żelazko, dzięki czemu będziesz prasować od razu dwie strony ubrania. Ten sposób sprawi, że będziesz pracować aż dwa razy szybciej. Jeśli nie lubisz prasowania, to koniecznie wypróbuj ten sposób. Efekty mogą cię naprawdę zachwycić. 

Pamiętaj, aby odkamieniać żelazko. O czym jeszcze warto sobie przypominać?

Jeśli chcesz dodatkowo przyspieszyć prasowanie, pamiętaj o tych kilku rzeczach: 

  • Regularnie odkamieniaj żelazko: Jeśli nie odkamieniasz regularnie żelazka, może się to przyczynić nawet do powstawania plam na ubraniach, 
  • Używaj pary: Im większe zagniecenia, tym więcej pary potrzeba. Wilgoć i wysoka temperatura na pewno pomogą ci w trakcie prasowania, 
  • Rozwieś odpowiednio pranie: Jeśli pomyślisz o prasowaniu już na etapie suszenia i odpowiednio rozwiesisz pranie, unikniesz wielu niepotrzebnych i dodatkowych zagnieceń. 
Więcej o: