Kiedy należy wymienić wycieraczki do samochodu? Warto robić to całkiem regularnie

Kiedy należy wymienić wycieraczki do samochodu? One również się zużywają. Co więcej, są naprawdę potrzebne, aby zachować bezpieczeństwo jazdy. Warto wymieniać je regularnie jednak nie każdy wie, jak często powinno się ro robić. Dowiedz się więcej na ten temat.

Niektóre części samochodu zużywają się z biegiem czasu. Jednym z takich elementów są właśnie wycieraczki. Warto wychwytywać pierwsze symptomy zużycia oraz regularnie wymieniać je na nowe. Dowiedz się, jaki odstęp czasu będzie najlepszy na zmianę wycieraczek.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jaki był najlepszy samochód 2022 roku? Zaczynamy głosowanie w plebiscycie The Best of Moto!

Kiedy wymienić wycieraczki? Przede wszystkim rób to regularnie

Wycieraczki dobrze jest wymieniać regularnie. Choć może się to wydawać dziwne, to jednak one również odpowiadają za bezpieczeństwo jazdy. W końcu to właśnie one sprawiają, że szyba samochodu jest czysta i wszystko jest klarownie widoczne. Najlepiej wymieniać wycieraczki co najmniej raz w roku. Najlepszym okres to ten tuż przed zimą. To właśnie w tym czasie najbardziej się one zużywają. Zawsze sprawdzaj też, czy po zimowych przymrozkach nie są one zniszczone, ponieważ również wtedy należy je wymienić. 

Kiedy wymienić wycieraczki? Jeśli nie pracują prawidłowo

Kiedy wycieraczki nie pracują prawidłowo? Jeśli zostawiają smugi, skrzypią, rozmazują tylko brud, to znaczy, że pora je wymienić. Przed wymianą jednak upewnij się zawsze, że wszystkie te symptomy nie są spowodowane innym problemem. Może się okazać, że wycieraczki są absolutnie w porządku, a wystarczy jedynie umyć szybę, ponieważ może być pokryta tłustymi substancjami. 

Dlaczego wycieraczki czasem skrzypią? To najważniejszy symptom, że pora na wymianę

Jeśli wycieraczka zaczyna skrzypieć, to jest to znak, że na pewno potrzebuje wymiany. Oczywiście może ona wydawać dziwne dźwięki na przykład, kiedy szyba jest zbyt sucha. Jednak innym powodem, jest często także zużycie metalowego stelażu. Na pewno musisz pamiętać, że kiedy usłyszysz dziwny dźwięk, to warto upewnić się, jaki jest jego powód. 

Więcej o: