Narzekasz na mrozy w Polsce? Zobacz, jak żyją ludzie przy - 50 stopniach Celsjusza

Ujemne temperatury nie są szczególnie lubiane przez Polaków i Polski. Większość osób preferuje wysokie temperatury latem, wygrzewanie się na słońcu i opalanie. W Polsce zima nie jest aż tak sroga, jednak czasami potrafi zaskoczyć. Jest jednak miejsce, gdzie ludzie żyją przy -50 stopniach!

Mieszkanie na Syberii można nazwać ogromnym wyzwaniem, ponieważ ludzie bardzo często zdani są sami na siebie. Ujemne temperatury, których w Polsce społeczeństwo sobie nawet nie wyobraża, w tej krainie geograficznej jest, czymś normalnym. Dowiedz się, co robią ludzie na Syberii przy -50 stopniach Celsjusza.

Zobacz wideo Tegoroczna zima coraz trudniejsza dla Ukraińców. Dużym problemem jest brak prądu, ogrzewania i wody

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ciężka rzeczywistość osób mieszkających na Syberii. Jak żyją?

Syberia obejmuje znaczną część Eurazji i Azji Północnej. To właśnie na tej krainie geograficznej znajduje się aż osiem stref czasowych! Syberię zamieszkuje około 33 milionów ludzi, więc bardzo mało patrząc na wielkość tej krainy. Mieszkańcy Syberii zmagają się z rekordowo niskimi temperaturami, jednak są oni bardzo zdeterminowani, pracowici i pomysłowi. Na Syberii temperatura potrafi spaść nawet do -60 stopni Celsjusza. Co ciekawe kraina ta słynie z jeziora Bajkał, którego pokrywa lodowa ma nawet 2 metry.

Co robią ludzie na Syberii? Te aktywności zaskakują

W takich temperaturach jak np. -50 stopni Celsjusza może być ciężkie spacerowanie ze znajomymi czy granie w piłkę. Jednak mimo przeciwności losu, mieszkańcy Syberii wpadają na coraz to lepsze pomysły i dzielą się z tym z innymi. Osoby przebywające na Syberii mimo złych warunków atmosferycznych mają spore poczucie humoru i potrafią znaleźć sobie zajęcie w czasie dnia. Oto przykładowe czynności, które wykonują Syberyjczycy:

  • Przybijanie gwoździa bananem, który zamarzł na zewnątrz.
  • Zamrażanie skarpetek.
  • Kąpiel w zbiornikach wodnych przy -50 stopni.
Więcej o: