Nie kupuj zegarka na prezent! Poznaj zakazane prezenty, których należy unikać, bo przynoszą pecha

Zegarek na prezent to bardzo popularny pomysł przy najróżniejszych okazach. Łączy on w sobie praktyczność oraz estetyczność. Okazuje się jednak, że wręczenie takiego podarunku może być dużym błędem. Jakich jeszcze prezentów powinno się unikać i dlaczego? Wyjaśniamy.

Przesądy i zabobony są głęboko zakorzenione w wielu kulturach. Każdy chyba słyszał o piątku trzynastego, o czarnym kocie przynoszącym pecha czy siedmiu latach nieszczęścia z powodu stłuczonego lusterka. Nie wszystkie przesądy są jednak tak powszechnie znane. Należą do nich niektóre wierzenia związane z prezentami. Niezależnie od tego, czy jesteś osobą przesądną, czy nie, warto się z nimi zapoznać. Kryjące się za nimi wyjaśnienia mogą okazać się zaskakujące.

Zobacz wideo Co Lena Kociszewska robi w czasie pełni księżyca? Przesądy i czary w Liście Plotka

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Dlaczego nie kupuje się zegarka na prezent? Poznaj znaczenie tego upominku

Przesąd o tym, że nie powinno się wręczać zegarka w prezencie, wynika z możliwych interpretacji tego gestu. Zegarek może bowiem symbolizować czas upływający do rozstania między osobą obdarowującą a obdarowywaną. Jeśli spojrzymy na to jeszcze mroczniej, symbolika może nawiązywać do odliczania czasu do śmierci osoby, która otrzymuje zegarek. Co ciekawe, w języku chińskim, wyrażenie "song zhong" oznacza zarówno "podarować zegarek", jak i "uczęszczać na pogrzeb".

Zakazane prezenty. Te podarunki szybko zakończą relacje

Wśród zakazanych prezentów znajduje się więcej przedmiotów, które mogą symbolizować koniec związku pomiędzy dwoma osobami. Bardzo podobne znaczenie do zegarków mają świece, które zakończą naszą relację, gdy się wypalą. Podarowanie noża lub kompletu sztućców w prezencie oznacza przecięcie dobrych relacji, a osoba obdarowana nowymi butami podobno od nas odejdzie.

Prezenty, które przyniosą nieszczęście. Lepiej nie wręczaj ich bliskim

Kupując biżuterię na prezent, trzeba mieć na uwadze nie tylko gust naszych bliskich. Według przesądów perły symbolizują łzy i nieszczęście. Opal z kolei to życiowy pech, a nawet rychła śmierć. Natomiast podarowanie portfela, choć wydaje się on praktycznym i eleganckim prezentem, może sprowadzić na osobę obdarowywaną biedę. Na szczęście w tym przypadku przed pechem możemy się uchronić. Wystarczy zadbać o to, by wręczany portfel nie był pusty, wkładając tam symboliczny grosik.

Więcej o: