Jakie kolory będą dla ciebie odpowiednie? Cztery pory roku w urodzie i pasujące do nich palety

Wszyscy się różnimy, więc w celu ułatwienia wyboru pasujących do nas kolorów udało się podzielić typy urody na cztery pory roku: wiosna, lato, jesień zima. Każdy typ ma swoje cechy i pasuje do niego różna paleta. Jakim typem urody jesteś? Dowiedz się więcej!

Część osób intuicyjnie wie, jakie kolory im pasują. Czasem zdarza się jednak, że źle dobrana paleta kolorystyczna, zamiast podkreślać naturalne piękno, wydobywa to co chcemy ukryć. Poprzez analizę koloru włosów, oczu i karnacji można przypisać określony kolorystyczny typ urody. 

Zobacz wideo Jak wyglądają celebrytki bez makijażu? Oto porównanie do wersji w make-upie

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak określić swój typ urody? Kilka cech

Analiza kolorystyczna pomaga w dobraniu najlepszych kolorów, w których będzie się dobrze wyglądać. Typ urody definiuje się w oparciu o naturalny kolor oczu, włosów czy odcień cery. Najpopularniejszy podział w teorii analizy kolorystycznej, to podział na 4 pory roku: wiosnę, lato, jesień i zimę. Istnieją sposoby, żeby zmienić swoją paletę kolorystyczną, choć i tak typ określony dzięki naszym naturalnym cechom będzie najlepiej do nas pasować. Jeśli sami nie jesteśmy pewni, jaka pora roku do nas pasuje, możemy udać się do specjalistów nazywanych kolorystami.

Barwy ciepłe. Jesień i wiosna

Wiosna. Charakteryzuje się jasną cerą. Jasne włosy, blond oraz jasny i ciepły brąz. Kolor oczu również jest delikatny. Kolory wiosny to jasnozielony, jasnoniebieski, oliwka, brzoskwinia, czerwień i złamana biel. Lepiej unikać kolorów czarnych, czystej bieli, brązu i grafitu.

Jesień. Cera tego typu urody, choć również jest bardzo jasna, to jednak jest bardziej wyrazista niż ta wiosny. Włosy zazwyczaj ciemne lub blond, ale w świetle zyskują rudy blask. Kolor oczu to najczęściej piwny, rzadziej zielony. Kolorami jesieni są – brąz, rudy, czerwień, oliwka, złoty, zieleń. Unikać jednak należy kolorów różowego i śnieżnobiałego.

Chłodne typy urody. Lato i zima

Zima. Ten typ urody przypomina bajkową królewnę Śnieżkę. Cera może być bardzo jasna lub oliwkowa. Zimę charakteryzuje wyrazista oprawa oczu i duży kontrast pomiędzy karnacją a kolorem włosów. Uroda zimy najbardziej skorzysta na intensywnych ciemnych kolorach, jednak powinna unikać kolorów ciepłych najbardziej złotego i rudego.

Lato. Chłodny odcień karnacji. Lato ma przygaszony kolor zarówno włosów, jak i oczu. Jakie kolory pasują do lata? Błękit, popiel, blady róż, czerwień, fiolet, oliwka, srebrny, a unikać powinno się kolorów czarnych i wszystkich jaskrawych odcieni.

Więcej o: