Jak domyć zżółknięte ramy w oknach? Dodaj to do wody, a będą wyglądały jak nowe!

Jak umyć ramy w oknach? Nowe ramy okienne są zazwyczaj śnieżnobiałe. Jednak z czasem zmieniają one kolor na żółty. Na szczęście wiemy, co na pożółkłe ramy w oknach działa najlepiej. Poznaj domowe sposoby na wyczyszczenie ram okiennych.

Pożółkłe ramy w oknach nie wyglądają estetycznie, a niestety niewiele osób wie, że wynikiem tego jest ich zaniedbanie. Ramy w oknach powinny być czyszczone częściej niż same szyby. Myjąc okna, czasami zapomina się o ramach, dlatego później zmieniają one kolor z powodu zalegającego brudu. Na szczęście istnieją metody, które zdziałają cuda na takie zabrudzenia.

Zobacz wideo 3 domowe sposoby na to, by twoje okna zawsze lśniły czystością

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co na brudne ramy okienne? Dodaj tylko kilka kropel tego soku

Jeśli zauważysz na ramach okiennych delikatne zabrudzenia, jako pierwszy środek polecamy użyć domowego roztworu. Do przygotowania mieszanki potrzebne będzie 90 ml octu, 120 ml wody i 30 ml soku z cytryny. Wszystkie produkty połącz ze sobą, przelej do butelki z atomizerem i spryskaj ramy. Po kilku minutach wytrzyj wszystko wilgotną ściereczką.

Czyszczenie pożółkłych ram okiennych. Użyj tego produktu

Nieczyszczone ramy okienne zmieniają często swój kolor na żółty. W takiej sytuacji warto skorzystać z domowej mieszanki, która usunie zabrudzenia. Potrzebne będą: szklanka sody oczyszczonej, trochę wody i ściereczka. Sodę wymieszaj z wodą, a tak powstałą pastę nakładaj na ramy okienne. Po nałożeniu mieszanki weź gąbkę lub ściereczkę i szoruj delikatnie zabrudzenia. Soda oczyszczona to środek, który świetnie działa na takie plamy, więc efekt z pewnością będzie spektakularny.

Na to uważaj podczas czyszczenia ram okiennych

Podczas czyszczenia ram okiennych należy uważać na silne detergenty, które mogą zniszczyć powierzchnie ram. Okna wykonane z tworzywa PCV są dość delikatne i należy o nie odpowiednio zadbać. Do tego rodzaju ram i okien nie należy stosować produktów na bazie acetonu czy chloru.

Więcej o: