Co zrobić, kiedy w domu brakuje prądu, a w zanadrzu nie masz żadnych świeczek? Mamy na to prosty trik

Co zrobić, kiedy w domu brakuje prądu, a w zanadrzu nie masz żadnych świeczek? W dodatku twój telefon kompletnie się rozładował, a w domu jest tylko jedna latarka, która już ledwo świeci. Mamy na to sposób. Produkty, które masz już w domu, pomogą ci przetrwać awarię.

Coraz częściej możemy w ostatnim czasie doświadczyć awarii prądu. Niestety nie każdy jest zawsze na nie przygotowany. W ciemności ciężko jest funkcjonować, dlatego warto mieć zapas świeczek. Jeśli jednak ich nie masz, a także brakuje ci innych źródeł światła, podpowiemy, jak poradzić sobie z tym problemem.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo 4 banalne triki, które uprzyjemnią ci korzystanie z twojego telefonu. Są naprawdę przydatne!

Jak przetrwać w ciemności bez świecy? Zrób swoją własną z pomarańczy i oleju

Jeśli brakuje prądu, a nie masz już innych źródeł światła, możesz zrobić samodzielnie świecę z pomarańczy i oleju. Pewna tiktokerka o nicku @jennifervalentyne. Pokazała, jak można zrobić to w bardzo prosty i szybki sposób. Wystarczy, że wydrążysz połówkę pomarańczy, zostawiając biały środek i wlejesz do niej olej. Następnie wystarczy podpalić powstały w środku knot i gotowe. 

Jak przetrwać w ciemności bez świecy? Zastąp pomarańcze słoikiem

Jeśli nie masz pomarańczy, możesz użyć do tego słoika. Potrzebny ci będzie jednak knot. Może to być zwykły sznurek. Zrób dziurę w zakrętce i przełóż przez nią knot. Następnie wlej do słoika olej. Dzięki temu uzyskasz świetną świeczkę, choć nie będzie już tak pachnąca, jak ta wykonana z pomarańczy. 

Jak wyczyścić żelazko? Domowy sposób rozwiąże problem. Wystarczy zmieszać ten produkt z wodąJak wyczyścić żelazko? Zmieszaj ten produkt z wodą a brudu zniknie

Jak przetrwać w ciemności bez świecy? Ryby w oleju to twoja ostatnia szansa

Jeśli nie masz pomarańczy ani słoika, ale lubisz jeść ryby w oleju z puszki, to masz jeszcze szansę zrobić świecę w trudnym momencie. Zrób mały otwór w wieczku, a następnie przełóż knot. Teraz wystarczy tylko go podpalić i świeczka na trudny moment gotowa. Uważaj jednak na zapach, ponieważ może być bardzo nieprzyjemny. 

Zaparowane okna. Jak sobie z nimi poradzić?Zaparowane szyby po nocy? Ten sposób na wilgoć szybko załatwi problem

Więcej o: